Home Porady JAK POPRAWIĆ ZDROWIE SWOICH JELIT?!

JAK POPRAWIĆ ZDROWIE SWOICH JELIT?!

JAK POPRAWIĆ ZDROWIE SWOICH JELIT?!
0
0

To, co jesz, ma ogromny wpływ na równowagę flory jelitowej. Dodaj więc produkty, które pomagają poprawić zdrowie jelit w codziennej diecie.Czy Twój żołądek czasami czuć nadęty lub jesteś zaparcia, może trochę mdłości w czasie? Czy masz problemy ze zmęczeniem i nieświeżym oddechem? Wszystkie te objawy mogą być spowodowane niezdrowym jelitem. Jeśli chcesz poprawić zdrowie jelit, może być konieczne włączenie do diety większej liczby następujących produktów.

zdrowie jelit

Żywność, która może poprawić zdrowie jelit

Aby poprawić zdrowie przewodu żołądkowo-jelitowego, spróbuj dodać te produkty do swojej diety:

zdrowie jelit

1. Kapusta kiszona

Sfermentowana żywność zawiera dużo dobrych bakterii , takich jak Lactobacillus, które mogą utrzymywać zdrowe jelita.

Jeśli nie zależy ci na kapuście kapustnej, dostępnych jest wiele innych produktów fermentowanych, takich jak kimchi, pikle, jogurt lub kefir. Zjedz jedną na śniadanie lub lunch, aby czerpać korzyści z bakterii.

2. Jajka bezklatkowe

Jeśli jesz mięso, porzuć przetworzone mięso i wołowinę, wieprzowinę lub kurczaka hodowanego w gospodarstwach korporacyjnych lub fabrycznych.

Zamiast tego wybierz naturalnie hodowane źródła zwierzęce, takie jak jaja pozbawione klatek, ryby złowione dziko i wołowina karmiona trawą.

Zwierzęta hodowane naturalnie dostarczają zdrowe kwasy tłuszczowe Omega 3, minerały, takie jak żelazo i magnez, oraz białko .

Przetworzona żywność i mięso hodowane metodami komercyjnymi mogą zawierać antybiotyki, hormony i toksyny, które mogą redukować zdrowe bakterie jelitowe.

3. Mniszek lekarski

zdrowie jelit

Mniszek lekarski, Collard i musztarda to jedne z najzdrowszych potraw, jakie możesz jeść.

Oprócz tego, że jelit są zdrowsze, są bogate w witaminy, zwalczają choroby zapalne i są bogate w przeciwutleniacze, które mogą pomóc chronić przed rakiem .

4. Por

zdrowie jelit

Chociaż suplementy, mogą pomóc leczyć niezdrowe jelita, ludzie powinni również jeść zdrową żywność, aby zbudować dobre bakterie w jelitach. Ważne jest, aby jeść żywność zawierającą fruktany, które są naturalnymi węglowodanami włóknistymi.

Pory zawierają rozpuszczalne w wodzie fruktany, około 10 gramów na por, które są niezbędne do utrzymania regularności jelit. Inne produkty bogate w fruktany to cebula, czosnek, topinambur i produkty pełnoziarniste. Utrzymując regularność jelit, wypłukujesz toksyny z organizmu.

5. Ciemna czekolada

zdrowie jelit

Do tej pory prawie wszyscy zdają sobie sprawę, że ciemna czekolada jest zdrowsza niż czekolada mleczna i powinna być częścią ich diety.

Oprócz dostarczania dużej ilości przeciwutleniaczy, ciemna czekolada zawiera miliardy aktywnych bakterii w celu poprawy zdrowia jelit. Rozważ jedzenie czekolady jako bonus za utrzymanie zdrowego jelit.

6. Rosół

zdrowie jelit

Spożywanie bulionów z wołowiny, kurczaka, może nie podobać się wielu osobom, ale może korzystnie wpływać na zdrowie jelit. Minerały i aminokwasy z kości i szpiku przenikają bulion, czyniąc go jednym z najzdrowszych pokarmów, jakie ludzie mogą spożywać.

Naukowcy odkryli, że glutamina, która jest jednym z najobficiej występujących aminokwasów, może wzmocnić błonę śluzową jelita grubego i cienkiego. Uszczelnienie podszewki zmniejsza nieszczelność jelit i pomaga utrzymać jelito i ogólny stan zdrowia.

Jedzenie pokarmów w ich naturalnej formie pomaga utrzymać i poprawić zdrowie. W przypadku bulionu kostnego korzyści zdrowotne pochodzą z odmiany domowej roboty, a nie z bulionu przetworzonego dostępnego w sklepach. To samo dotyczy warzyw, owoców i mięs.

Kupuj żywność, która jest uprawiana i hodowana naturalnie, aby mieć pewność, że otrzymujesz wszystkie zawarte w niej składniki odżywcze. W przeciwnym razie jelito nie skorzysta z tych sześciu zdrowych produktów spożywczych ani żadnych innych.

Please follow and like us: