Home Dieta Dieta śródziemnomorska okrzyknięta dietą roku 2020!

Dieta śródziemnomorska okrzyknięta dietą roku 2020!

Dieta śródziemnomorska okrzyknięta dietą roku 2020!
0
0

Już trzeci rok z rzędu US News & World Report uznał dietę śródziemnomorską za najlepszą dietę ogólną. Dieta śródziemnomorska znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu naklepszych diet roku. Dodatkowo zajęła pierwsze miejsce w następujących kategoriach: najlepsza dieta dla zdrowego odżywiania, najłatwiejsza do przestrzegania i najlepsza dieta dla diabetyków.

dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska dietą roku!

Teraz, po raz dziesiąty, raport uplasował 35 diet dotyczących wszystkiego, od utraty wagi, kompletności odżywczej, bezpieczeństwa i łatwości ich stosowania.

Nazwana na cześć krajów graniczących z Morzem Śródziemnym, których mieszkańcy żyją dłużej i są zdrowsi niż większość Amerykanów. Dieta śródziemnomorska jest bogata w owoce i warzywa, orzechy i rośliny strączkowe, owoce morza i oliwę z oliwek. Jednak dieta nie zawiera czerwonego mięsa, cukru i tłuszczy nasyconych.

„Cechami charakterystycznymi ”najlepszej”diety są równowaga, łatwość utrzymania, smakowitość, przyjazność dla rodziny, zrównoważony rozwój, a także zdrowie. Dieta śródziemnomorska otrzymuje znaczniki wyboru we wszystkich tych polach”, dyrektor założyciel Yale University Prevention Research dr David Katz, który był jednym z 25 sędziów w panelu US News and World Report, powiedział CNN .

dieta śródziemnomorska

Na drugim miejscu ogólnie obowiązuje dieta DASH i dieta flexitarian. DASH pierwotnie utworzono, aby pomóc pacjentom obniżyć ciśnienie krwi bez leków. W tym celu zachęca do stosowania diety bogatej w owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, chude mięso i niskotłuszczowe produkty mleczne, a mniej w cukry przetworzone, czerwone mięso i inne tłuszcze nasycone. Flexitarian to dieta głównie wegetariańska, której celem jest obniżenie ryzyka choroby.

Na samym dole rankingu znalazły się diety Dukan, Keto i Whole30. Eksperci zarzucali im zarówno ich restrykcyjnością, trudność do naśladowania, jak i brak badań potwierdzających wyniki.

„Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, czy poprawić zdrowie serca, diety nie są uniwersalne. Rankingi na temat najlepszych diet 2020 dostarczają konsumentom informacji i danych potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji. Pomaga im to, wybrać diętę która jest dla nich najlepsza”, powiedziała w komunikacie prasowym Angela Haupt, redaktor naczelna zdrowia w US News . „Dogłębne omówienie diety umożliwia konsumentom zawężenie opcji i dokonanie wyboru odzwierciedlającego ich styl życia, osobiste preferencje i ogólny cel”.

Wiecej o diecie śródziemnomorskiej przeczytacie w tym artykule!

Please follow and like us: