Home Ciekawostki Test Gallupa – czym jest i dlaczego warto go wykonać?

Test Gallupa – czym jest i dlaczego warto go wykonać?

Test Gallupa – czym jest i dlaczego warto go wykonać?
0
0

Test Gallupa jest narzędziem CliftonStrengths i określa nasze naturalne talenty. Dzięki wykonaniu takiego testu wiemy, w jakich obszarach najłatwiej nam się będzie rozwijać czy też działać.

test gallupa

Przez ponad 40 lat przeprowadzano badania na temat skuteczności tego testu w różnych dziedzinach, przez biznes po edukację. Co więcej skuteczność testu była również sprawdzana w ponad 50 różnych kulturach. Cała teoria opiera się na psychologii pozytywnej, która zajmuje się zdrowym psychicznie człowiekiem, niezaburzonym!

Test Gallupa opiera się na mocnych stronach i na talentach. Według definicji mocne strony to: Mocna strona to zdolność do ciągłego działania bliska perfekcji w określonym obszarze. Natomiast talent to: Talent to naturalnie powtarzający się wzorzec myślenia, odczuwania, czy zachowania, który może być produktywnie wykorzystany.

Test Gallupa – na czym polega?

Badanie polega na wykonaniu Testu Gallupa składającego się ze 177 par stwierdzeń. Każde z nich ma w jakiś sposób nas definiować. Osoba wypełniająca ankietę ma za zadanie w ciągu 20 sekund zaznaczyć odpowiedź, która jest jej bliższa. Do pytań nie można wracać, nie można też poprawiać odpowiedzi. Jeżeli w ciągu 20 sekund nie odpowiemy na pytanie to test automatycznie przeskakuje do następnego pytania. Po co ramy czasowe? Aby zaznaczyć zgodnie ze swoją pierwszą myślą, jaka przyjdzie nam do głowy. Ważne, aby zaznaczać odpowiedzi w zgodzie ze sobą, ponieważ tylko wtedy wynik testu będzie miarodajny. Co więcej, nie ma złych odpowiedzi, ponieważ każdy talent jest istotny.

Są dwie wariacje testu TOP5 oraz 34 talenty. Każdy z nich różni się od siebie kilkoma parametrami, między innymi ilością talentów oraz raportów. Co więcej różnią się też między sobą ceną.

Test Gallupa najlepiej wykonać, kiedy stoimy na rozstaju. Przykładowo skończyliśmy studia i nie mamy do końca na siebie pomysłu. Nie odnajdujemy się w swojej aktualnej pracy, ale nie wiemy na co się przebranżowić. Mimo wszystko zachęcam każdego, aby wykonał taki test, ponieważ zdecydowanie ułatwia nam on podejmowanie wielu istotnych w życiu decyzji.

Please follow and like us: