Home Porady PROSTE SPOSOBY NA MRÓWKI W DOMU!

PROSTE SPOSOBY NA MRÓWKI W DOMU!

PROSTE SPOSOBY NA MRÓWKI W DOMU!
0
0

Zapewne wiele razy szukałeś w Internecie, jakie są sposoby na mrówki w domu, jednak wszystkie sposoby które Ci się wyświetlały na stronach nie wyglądały przekonująco lub po prostu nie były skuteczne?  Oszczędź sobie kłopotów z przeszukiwaniem Internetu, i wypróbuj te tanie, naturalne i oparte na nauce sposoby na mrówki.

sposoby na mrówki

Ocet winny

Zetrzyj blaty, szafki i wszelkie inne miejsca, w których zauważyłeś mrówki, mieszanką 50-50 białego octu i wody. Powtarzaj ten proces w ciągu dnia, aby utrzymać skuteczność. Oprócz odstraszających mrówek, ocet jest doskonałym uniwersalnym środkiem czyszczącym.

Dlaczego to działa: Naprawdę dwa powody: mrówki nienawidzą zapachu octu i usuwają ślady zapachowe, których używają do poruszania się. Obserwuj mrówki przez chwilę, a zobaczysz, że wszystkie podążają tą samą ścieżką do twojego domu. Jeśli wyeliminujesz ich ślady zapachowe, da ci to poważną przewagę w walce. Ostrzeżenie! Ocet nie jest bezpieczny dla blatów z kamienia naturalnego. Jeśli masz granit, marmur, kwarc lub inny rodzaj kamiennego blatu, użyj zwykłego środka czyszczącego w sprayu, aby zamiast tego wytrzeć swoje blaty. Nadal pomoże mrówkom.

sposoby na mrówki

Kreda

Narysuj linię kredy przed miejscem, w którym mrówki wchodzą do twojego domu. Będzie działać jak bariera, której nie przekroczą. Od czasu do czasu odświeżaj linię kredy, aby nadal działała.

Dlaczego to działa:  Nikt nie jest do końca pewien. Niektórzy myślą, że to dlatego, że mrówki nie lubią węglanu wapnia w kredzie. Inni uważają, że dzieje się tak, ponieważ linia kredy przerywa ich ślady zapachowe. Bez względu na przyczynę, wydaje się, że załatwia sprawę. Wypróbuj i przekonaj się sam. To jeden raz, kiedy możesz nawet powierzyć swoim dzieciom kontrolę nad szkodnikami.

Zioła i olejki eteryczne

Posyp cynamonem, miętą, papryczką chili, czarnym pieprzem, pieprzem cayenne, goździkami lub czosnkiem w miejscu, w którym widziałeś mrówki. Następnie traktuj fundację swojego domu w ten sam sposób. Umieszczenie liści laurowych w szafkach, szufladach i pojemnikach może również pomóc odstraszać mrówki.Niektóre olejki eteryczne okazały się również skuteczne przeciwko mrówkom. Umieść kilka kropli mięty pieprzowej , cytrusów, eukaliptusa lub oleju cynamonowego na niektórych wacikach. Następnie przyklej je w obszarach problematycznych. Wymień je, gdy zapach znika.

Dlaczego to działa: Wiele roślin – w tym te wymienione – wydzielają silny zapach, aby odstraszyć mrówki i inne owady na wolności, i równie dobrze działają w twoim domu. Użyj czegoś innego niż papryka, jeśli masz zwierzęta lub małe dzieci. Kapsaicyna zawarta w papryce może podrażniać błony śluzowe. Olejki eteryczne należy również przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

Ziarna kawy

Czy pijesz kawę? Jeśli tak, nabądź nawyku zużywania fusów po kawie w ogrodzie i na zewnątrz domu.

Dlaczego to działa: Mrówki są odpychane przez zapach wydzielany przez grunt; nawiasem mówiąc, koty też. To sprawia, że świetnie zwalczają szkodniki . Od fusy są pełne składników mineralnych, takich jak potas, fosfor i magnez, ale także stało się idealne do gleby w swoim ogrodzie .

Skórki Ogórka / Cytrusów

Pozostaw skórki ogórków lub cytrusów w obszarach o znanej aktywności mrówek, aby wysłać je po drodze.

Dlaczego to działa: skórki ogórków i cytrusów są toksyczne dla gatunków grzybów, które żywią się mrówkami, więc mrówki starają się ich unikać. Jeśli walczysz z mrówkami w kuchni lub łazience, zmień środki czyszczące o zapachu ogórków lub cytrusów . Aby uzyskać najlepsze wyniki, poszukaj produktów pachnących olejkami cytrusowymi lub ogórkowymi. Syntetyczne zapachy nie przyniosą oczekiwanego efektu.

Please follow and like us: