Home Porady Ból zęba można zniwelować w kilka minut dzięki…!

Ból zęba można zniwelować w kilka minut dzięki…!

Ból zęba można zniwelować w kilka minut dzięki…!
0
0

Ból zęba może być oznaką pogorszenia zdrowia jamy ustnej lub leżącego u jego podstaw schorzenia. Może się również zdarzyć, jeśli uderzysz zębem w twardy przedmiot lub zgrzytasz zębami w nocy. Cokolwiek powoduje dyskomfort zęba, oto sposoby na ból zęba, które pomogą złagodzić ból.

ból zęba

Najlepsze sposoby na ból zęba

Olejek goździkowy

Olejek goździkowy może łagodzić ból zęba dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym w olejku eterycznym. Właściwości przeciwzapalne działają jako naturalny środek znieczulający w celu zmniejszenia obrzęku i podrażnienia, które mogą powodować ból zęba. Właściwości przeciwbakteryjne działają w celu wyeliminowania bakterii powodowanych przez cząsteczki jedzenia, które mogą prowadzić do problemów wzdłuż linii dziąseł i zębów. Olejek goździkowy zawiera również naturalny środek antyseptyczny znany jako eugenol.

Olejek goździkowy jest tak silny, że niektóre gabinety dentystyczne używają go zamiast benzokainy – popularnego znieczulenia miejscowego. W rzeczywistości badania wykazały, że domowy żel goździkowy działał równie skutecznie jak żel benzokainowy w obniżaniu wyników bólu w badaniu 73 osób dorosłych.

Połącz kilka kropli olejku goździkowego i olejku nośnego, takiego jak olej kokosowy i nałóż na wacik lub wacik. Zetrzyj bezpośrednio wzdłuż linii dziąseł dotkniętego zęba. Odpowiedz w razie potrzeby w ciągu dnia.

Płukanie w słonej wodzie

Płukanie słoną wodą jest świetną początkową metodą leczenia bólu zęba. Woda morska ma naturalne właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć ból. Może także pomóc w usunięciu kawałków jedzenia, które mogą powodować dyskomfort. Weź szklankę ciepłej wody i dodaj kilka kropel soli i wymieszaj miksturę w ustach przez 30 sekund. Wypluj ciepłą słoną wodę do zlewu i przepłucz usta ciepłą wodą.

Zimny ​​okład

Zimny ​​ręcznik lub okład z lodu mogą pomóc zmniejszyć ból, podobnie jak w przypadku bólu mięśni. Niskie temperatury mogą zwężać naczynia krwionośne, zmniejszając stan zapalny i łagodząc ból. Przeprowadź ręcznik pod zimną wodą lub zawiń woreczek z lodem cienkim ręcznikiem i nałóż bezpośrednio na bolesny ząb.

Pij herbatę miętową

Herbata miętowa zapewnia uczucie chłodu i mrowienia, które mogą pomóc tymczasowo złagodzić ból. Ciepła herbata może również pomóc zmniejszyć stan zapalny i ukoić obolałe miejsca. Alternatywnie możesz nałożyć ciepłą lub schłodzoną torebkę z mięty pieprzowej bezpośrednio na ból zęba.

Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty

Kiedy wszystko inne zawiedzie, środki przeciwbólowe mogą pomóc złagodzić ból zębów i złagodzić ból. Wypróbuj leki przeciwbólowe, takie jak Ibuprom czy APAP, aby szybko zmniejszyć ból. Możesz również stosować bez recepty leki na ból zęba po zabiegu dentystycznym, gdy naturalne środki nie są wystarczająco silne.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru jest użytecznym narzędziem podczas czyszczenia ran i leczenia wrażliwych zębów. Podobnie jak sól i olejek goździkowy, nadtlenek wodoru pomaga zmniejszyć obrzęk, aby zmniejszyć objawy bólowe. Może również zmniejszać gromadzenie się płytki nazębnej i leczyć wrażliwe dziąsła, które krwawią podczas szczotkowania i płukania. Zmieszaj równe części trzy procentowego nadtlenku wodoru ze świeżą wodą i spłucz jak w płynie do płukania jamy ustnej. Uważaj, aby nie połknąć nadtlenku wodoru.

Ząbek czosnku

Czosnek ma naturalne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które mogą pomóc w wyeliminowaniu bakterii powodujących ból zęba. Może również pomóc zwiększyć krążenie i stymulować przepływ krwi w celu zmniejszenia obrzęku. Zmiel ząbek czosnku na pastę i w razie potrzeby wymieszaj go z olejem nośnikowym i olejem goździkowym. Nałożyć pastę bezpośrednio na dotknięty ząb. Pamiętaj, aby połączyć czosnek z olejem nośnikowym w celu rozcieńczenia, ponieważ czosnek jest silny i może podrażniać dziąsła.

Akupresura

Akupresura może pomóc złagodzić ból zęba i jest popularnym lekarstwem w alternatywnym świecie zdrowia. Polega ona na nacisku w całym ciele, aby pomóc wyrównać układy ciała i zmniejszyć ból. W przypadku bólu zęba spróbuj wywierać nacisk wokół punktów ucisku zwanych jelita cienkiego 18, pęcherzyka żółciowego 21 i żołądka 6.

Ekstrakt waniliowy

Ekstrakt waniliowy zawiera niewielką ilość alkoholu, który może pomóc tymczasowo złagodzić ból. Alkohol działa jako środek odrętwiający i powinien być nakładany bezpośrednio na dotknięty ząb.

Please follow and like us: