Home Sport Polki bezprecedensowo pokonały Hiszpanki

Polki bezprecedensowo pokonały Hiszpanki

0
0

Polki wczoraj odniosły czwarte zwycięstwo podczas Mistrzostw Europy kobiet w siatkówkę. Nie dały Hiszpankom żadnych szans, pokonały je 3:0.

Polki

Polki jak do tej pory nie przegrały ani jednego meczu w grupie. Pokonały Niemki 3:1, Greczynki 3:0 oraz Czeszki 3:1. Ostatnie spotkanie w grupie rozegrają jutro, w środę o godzinie 19:30. Zmierzą się z Bułgarkami, które w tej chwili są na drugim miejscu w grupie. Jednak reprezentantki Polski mają na tyle dużą przewagę punktową, że nawet gdy przegrają z Bułgarkami w tie-breaku to dostaną awans z pierwszego miejsca w grupie.

Pierwszego seta Polki wygrały 25:15, drugi set również skończył się takim wynikiem. Jednak w trzecim secie, który zakończył spotkanie, nasze siatkarki pokazały prawdziwą moc i wygrały z Hiszpankami 25:8.

Statystyki również potwierdzają niekwestionowaną przewagę reprezentantek Polski. Polki zdobyły prawie dwa razy tyle punktów co rywalki (75:38). Jeżeli chodzi o zdobyte punkty przy własnej zagrywce to naszym reprezentantkom udało się osiągnąć 59% skuteczności (43/73), natomiast Hiszpanki miały jedynie 20% skuteczności (8/40). Zdobyte punkty przy zagrywce przeciwnika podobnie są korzystniejsze dla naszych reprezentantek – 80% skuteczności (32/40). Podczas gdy statystyki Hiszpanek pokazują jedynie 41% skuteczności (30/73). Mimo to jest jeden element, który może niepokoić – jest to zagrywka. W całym meczu Polki popełniły 7 błędów serwisowych, natomiast Hiszpanki 6. Warto podkreślić, że reprezentacja Hiszpanii była jednym ze słabszych przeciwników w grupie B.