Home Sport Lesiewicz z kolejnym medalem w kolekcji

Lesiewicz z kolejnym medalem w kolekcji

Lesiewicz z kolejnym medalem w kolekcji
0
0

Kornelia Lesiewicz może pochwalić się nie jednym, a dwoma medalami z tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w Nairobi. Polka wywalczyła srebro w mieszanej sztafecie 4×400 metrów. Natomiast kilka dni później zdobyła również srebrny medal, jednak tym razem w indywidualnej próbie.

Lasiewicz

18-letnia Polka w Kenii wywalczyła dwa medale. Oba srebrne, jeden w sztafecie 4×400 metrów, a kolejny w konkursie indywidualnym – biegu na 400 metrów.

Polka w biegu na 400 metrów pobiegła fenomenalnie. Do finału awansowała z czasem 52,02 sekundy i była niewątpliwie faworytką do wygrania tego biegu. Na zewnętrznym torze obok Lesiewicz była Nigeryjka Uko, która była typowana drugą pretendentką do walki o medal. Polka i Nigeryjka bez trudu „połknęły” rywalki już przy pierwszym łuku. Kornelia również podczas pierwszego łuku wysunęła się na prowadzenie. Jednak na finiszu Nigeryjka miała zdecydowanie większe rezerwy energii, które skutecznie wykorzystała. Wyprzedziła Polkę i ukończyła bieg pierwsza. Niewiele za nią do mety dotarła Lesiewicz, a za nią Kenijka.

Zarówno dla Polki jak i dla Nigeryjki był to świetny bieg. Obie pobiły swoje życiowe rekordy. Kornelia Lesiewicz ukończyła bieg z wynikiem 51,97 sekundy. Natomiast Nigeryjka Imaobong Nse Uko dobiegła do mety w 51,55 sekundy.

Dla Polki były to zdecydowanie udane Mistrzostwa Świata Juniorów. Srebro zdobyła wraz ze sztafeta mieszaną w biegu 4×400 metrów. Bieg otworzył Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz biegła jako druga, od niej pałeczkę przejęła Alicja Kaczmarek, natomiast stawkę zamykał Patryk Grzegorzewicz.

Please follow and like us: