Home Sport Mistrzostwa Świata Juniorów – podsumowanie

Mistrzostwa Świata Juniorów – podsumowanie

Mistrzostwa Świata Juniorów – podsumowanie
0
0

Mistrzostwa Świata Juniorów w Nairobi zakończone, czas zatem na podsumowanie osiągnięć Polek i Polaków. Do Kenii poleciało 38 zawodniczek i zawodników z Polski i przywieźli oni ze sobą aż 5 medali. To drugi najlepszy wynik w historii. W rezultacie jest to najlepszy wynik medalowy ex aequo z 2002 rokiem, kiedy Polacy również wrócili z 5-cioma medalami. Jedynym lepszym rokiem był 2006, gdy juniorzy przyjechali z 6-cioma krążkami.

Mistrzostwa

Medale podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Kenii zdobyli:

Sztafeta mieszana 4×400 (srebrny medal)

W składzie sztafety, której wystąpili: Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek, Patryk Grzegorzewicz. Skończyli bieg z czasem 3:19.80. Polacy zostali pokonani jedynie przez reprezentacje Nigerii, która ukończyła bieg po 3:19.70. Natomiast na trzecim miejscu była reprezentacja Indii z czasem 3:20.60. Jak widać są to minimalne różnice szczególnie między pierwszym i drugim miejscem.

Kornelia Lesiewicz na dystansie 400 metrów (srebrny medal)

Na temat występu Lesiewicz podczas tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów mamy osobny artykuł: https://niefejki.pl/lesiewicz-z-kolejnym-medalem-w-kolekcji/.

Mateusz Kołodziejski skok wzwyż (brązowy medal)

Polak był bez wątpienia pretendentem do medalu. Bez trudu przeskoczył 2,00, 2,06, 2,10 i 2,14 metra. Przy 2,17m pojawiły się komplikacje, ponieważ dopiero przy trzeciej próbie udało się pokonać tę wysokość. 2,19m Mateusz trzykrotnie strącił, mimo to udało się wywalczyć brązowy krązek.

Jakub Szymański bieg na 110 metrów przez płotki (brązowy medal)

Polak od eliminacji szedł jak burza, ponieważ uzyskał w nich czas 13,52s. W półfinale jedynie poprawił swój czas na 13,50s. Natomiast na finał zostawił sobie rezerwy energii i dobiegł do mety w 13,43s tym samym zdobywając brązowy medal.

Męska sztafeta 4×100 metrów (brązowy medal)

O zmaganiach męskiej sztafety podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Nairobi również mamy artykuł, do którego przeczytania gorąco zapraszamy: https://niefejki.pl/sztafeta-mezczyzn-pobila-rekord-europy-juniorow/

Mistrzostwa Świata Juniorów w Nairobi przyniosły ogrom sukcesów Polek i Polaków. Jednak eksperci twierdzą, że prawdziwym sprawdzianem umiejętności będą starty wraz z seniorami. Na szczęście o naszych lekkoatletów możemy być spokojni, ponieważ niewątpliwie dominują oni w wielu dyscyplinach, co też pokazało nam Tokio.

Please follow and like us: