Home Sport Paraolimpiada w Tokio rozpoczęta z impetem

Paraolimpiada w Tokio rozpoczęta z impetem

0
1

Paraolimpiada w Toki rozpoczęła się we wtorek i Polacy mają na koncie już dwa medale. Polska reprezentacja na tegorocznej paraolimpiadzie jest bardzo pokaźna. Liczy 89 zawodniczek i zawodników. W tym 33 kobiety i 56 mężczyzn. Będą oni reprezentować Polskę w 12 dyscyplinach. Najliczniejszą grupę stanowią paralekkoatleci, podobnie jak na klasycznych igrzyskach. Warto dodać, iż na poprzedniej paraolimpiadzie Polacy wywalczyli aż 39 krążków. Nic zatem dziwnego, że kibice liczą na powtórkę niesamowitego sukcesu w wykonaniu sportowców.

paraolimpiada

We wtorek, 24 sierpnia, rozpoczęła się paraolimpiada Tokio 2020. Na ceremonii otwarcia Polskę reprezentowali Joanna Mendak (parapływaczka) oraz Maciej Lepiato (paralekkoatletyka). Natomiast zamykać paraolimpiadę będzie parabadmintonista Bartłomiej Mróz.

Za nami już dwa finały, w których uczestniczyli reprezentanci Polski. Pierwszy medal (srebrny) wywalczył dla biało-czerwonych Adrian Castro w szermierce na wózkach. Przegrał on w finale z Chińczykiem Fengiem Yanke. Walka była zacięta i Polakowi niewiele zabrakło do złotego krążka, ostatecznie spotkanie zakończyło się 15:11 dla reprezentanta Chin.

Drugi medal tegorocznej paraolimpiady to brąz wywalczony przez Marcina Polaka podczas w kolarstwie torowy na 4000 metrów. Warto nadmienić, iż Marcin jest niewidomy, więc medal zdobył drużynowo wraz ze swoim pilotem Michałem Ładoszem. Cały wyścig walka była niezwykle zacięta, a o zdobyciu medalu zadecydowano dopiero podczas fotofiniszu. Organizatorzy trzymali Polaków w napięciu, jednak oczekiwania zostały wynagrodzone. Marcin i Michał wygrali z reprezentacja Francji o ćwierć sekundy.

Natomiast jutro będziemy mogli oglądać konkurencje takie jak: kolarstwo, jeździectwo, goalball, podnoszenie ciężarów, pływanie, tenis stołowy, koszykówka, szermierka oraz rugby.