Home Sport Polki przegrały z Bułgarkami, jednak niewiele brakowało

Polki przegrały z Bułgarkami, jednak niewiele brakowało

0
0

Dzisiaj odbył się mecz Polska-Bułgaria w piłkę siatkową w ramach Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet. Polki pomimo dobrych poprzednich spotkań przegrały z Bułgarkami.

Polki

Po wygraniu wszystkich spotkań w swojej grupie oczekiwania wobec polskich siatkarek były wysokie. Jednak wszystkie dotychczasowe spotkania rozgrywały ze zdecydowanie słabszymi zespołami niż reprezentantki Bułgarii. Dzisiejsze spotkanie było niewątpliwie jednocześnie najistotniejsze oraz najtrudniejsze. Polki do osiągnięcia zamierzonego celu potrzebowały jedynie dwóch wygranych setów. W związku z czym wystarczyłabym nawet przegrana w tie-breaku. Niestety mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Bułgarek.

Pierwszy set był zdominowany prze nasze siatkarki, wygrały one 25:18. W drugim pojawiły się komplikacje. Reprezentantki Polski popełniły więcej błędów serwisowych niż rywalki, jednak nadal set był stosunkowo wyrównany. Zakończył się wynikiem 25:21 dla Bułgarek. Trzeci set był niewątpliwie tym decydującym, ponieważ w nim Bułgarki odbudowały się i zdominowały Polki. Podobnie jak w drugim secie zwiększyła się liczba zepsutych zagrywek. W czwartym secie Polki poprawiły swoją koncentrację i zmotywowały się do dalszej walki. Statystyki są zdecydowanie bardziej się wyrównały względem drugiego i trzeciego seta. Między innymi zmniejszyła się liczba błędów serwisowych. Mimo walki reprezentantki Polski przegrały czwartego seta 25:23.

Niewiele brakowało do osiągnięcia celu, którym było wyjście z pierwszego miejsca z grupy. Nasze reprezentantki wychodzą z grupy z drugiego z miejsca z 12 punktami. Na pierwszym miejscu są Bułgarki (13 punktów), na trzecim Niemki (11 punktów), natomiast na czwartym Czeszki (6 punktów).

Rywalkami w meczu 1/8 finału Polek będą Ukrainki. Wyszły one z grupy D z trzeciego miejsca. Reprezentantki Ukrainy wygrały 3 z 5 spotkań (Finkami, Szwedkami oraz Rumunkami). Mecz Polska-Ukraina odbędzie się 29 sierpnia.