Home Sport Sowiński zdobywa srebrny medal na paraolimpiadzie

Sowiński zdobywa srebrny medal na paraolimpiadzie

0
0

Szymon Sowiński zdobył podczas dzisiejszych zmagań srebrny medal w strzelectwie sportowym. To już 19-ty medal zdobyty przez Polaków na paraolimpiadzie w Tokio.

Sowiński

Podczas czwartkowych zmagań, jedynie Polak wyszedł zwycięsko. Szymon Sowiński, po dogrywce, a nawet dwóch, wywalczył srebrny medal. Reprezentant Polski walczył w najpierw o wejście do strefy medalowej, a następnie o srebrny medal. Na szczęście obie dogrywki okazało się owocne i zakończyły sukcesem.

Szymon Sowiński startował w finale strzelectwa sportowego w klasie SH1 z dystansu 25 metrów. Polak z wynikiem 21 trafień zajął drugie miejsce. Zdołał go wyprzedzić jedynie Chińczyk Xing Huang, który strzelił 27 trafień. Natomiast na ostatnim miejscu na podium plasuje się Ukrainiec Oleksii Deysiuk, który miał 20 trafień. Jak widać walka o drugie oraz trzecie miejsce była bardzo zacięta, a Polak wygrał jednym trafieniem.

Szymon Sowiński startował wcześniej w jednej olimpiadzie, w 2016 roku w Rio de Janeiro. Natomiast odniósł już wiele sukcesów. Podczas awansu do igrzysk paraolimpijskich Polak wywalczył srebrny medal, co więcej zdobył również brąz tylko w innej konkurencji. Ponadto, zdobył razem z drużyną dwa złote medale, a wyniki gwarantujące pierwsze miejsce stały się nowymi rekordami Polski. A to wszystko podczas World Cup Pistol we Francji.

Na ten moment Polacy mają 19 medali, znajdują się na 27-mym miejscu w klasyfikacji medalowej. Zdobyli 3 złote medale, 6 srebrnych medali oraz 10 brązowych medali.