Home News III etap znoszenia obostrzeń! Szumowski zabrał głos!

III etap znoszenia obostrzeń! Szumowski zabrał głos!

III etap znoszenia obostrzeń! Szumowski zabrał głos!
0
0

Mimo odmrażania gospodarki, fryjer, kosmetyczka, siłownia i teatry dalej pozostają zamknięte. Rząd obiecuje, że powyższe usługi są zaplanowane na III etap znoszenia obostrzeń, jednak wszyscy zadajemy sobie pytanie kiedy to nastąpi? W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Minister jednak nie pozostawił Polakom zbyt wiele złudzeń.

etap znoszenia obostrzeń

Wszystkie usługi kosmetyczne są dalej zamknięte, mimo, że rząd wprowadził już w życie II etapu rozmrażania gospodarki. Jak na razie, możemy korzystać z galerii handlowych oraz niektórych obiektów rekreacyjnych. Niektórzy, zaczynają się zastanawiać, kiedy nastąpi III etap znoszenia obostrzeń. Minister Szumowski, dziś nad ranem postanowił wytłumaczyć Polakom od czego to zależy.

Dziś, na antenie Polskiego Radia programu Trójki, minister Szumowski jasno powiedział, kiedy zniesienie obostrzeń będzie możliwe. Dodatkowo dodał, że wprowadzanie tych zmian nie ma nic wspólnego ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Jak twierdzi minister, otwieranie zakładów kosmetycznych znajduje się w III etapie odmrażania gospodarki. Szumowski uważa, że do tego trzeba podejść bardzo ostrożnie, ponieważ podczas zabiego fryzjerskiego znajdujemy się w tak bliskiej odległości, że żadna maseczka nie uchroni nas przed wirusem.

– Jaka to jest część gospodarcza i jaki jest to procent PKB, jak dużo osób w tym sektorze pracuje. A z drugiej strony, jakie jest ryzyko epidemiczne. Bardzo często ludzie pytają o kosmetyczki, fryzjerów – dlaczego później, w trzecim etapie. Bo nie ma takiej metody technicznej, medycznej, jeśli ktoś pracuje blisko twarzy drugiej osoby i jest chory, żeby go nie zaraził. Żadna maseczka, osłona tutaj nie pomoże – mówił Łukasz Szumowski. 

Please follow and like us: