Home Dieta Efekt jojo – jak nie przytyć po odchudzaniu! Wystarczy tylko…

Efekt jojo – jak nie przytyć po odchudzaniu! Wystarczy tylko…

Efekt jojo – jak nie przytyć po odchudzaniu! Wystarczy tylko…
0
0

Każdy kto kiedykolwiek zrzucał kilogramy doskonale wie, że zrzucić to zrzucić, ale utrzymać, to też nie jest taka prosta sprawa. Zwykle po odchudzaniu dopada nas ogromny głód i często pozwalamy sobie na więcej, w wyniku czego w krótkim czasie nasza waga wraca a nawet zdarza się, że jest większa niż ta z której na początku zrzucaliśmy kilogramy. Jeżeli nie chcecie aby po odchudzaniu dopadł Was efekt jojo, warto przyjmować morszczyn pęcherzykowaty. Efekty są naprawdę zdumiewające!

efekt jojo

Morszczyn pęcherzykowaty jest glonem, który występuje w wodach przybrzeżnych północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego.

Glon zawiera duże ilości jodu i bromu, który wspomaga wchłanianie wapnia i magnezu z pożywienia do organizmu. Ponadto morszczyn zawiera mannitol czyli alkohol sześciowodorotlenowy, który reguluje nasze wypróżnianie!

Ponadto zawiera również karoten, kwas alginowy, fukoksantyny oraz jod ( którego spożycie jest wskazane dla osób z problemami tarczycy) .

Efekt jojo – czy morszczyn pomoże?

Morszczyn pozytywnie wpływa na tarczyce powodując zwiększenie produkcji hormonów co przyczynia się do szybszej przemiany materii.

Ponadto reguluje pracę tarczycy, dzięki czemu leczy powstałą na tym tle otyłość!

Dodatkowo glon przyspiesza utlenianie się tłuszczów z organizmu i reguluje rytm wypróżnień dzięki zawartym w nim mannitolu! I co najważniejsze, dla osób które nie chcą spotkać na swojej drodze efektu jojo, morszczyn zmniejsza poczucie łaknienia. Dzięki niemu, nasz żołądek ma uczucie sytości i nie upomina się o kolejne wysokokaloryczne posiłki.

Morszczyn warto dodawać do koktajli odchudzających w szczególności gdy największym problemem jest spowolniony metabolizm. Pamiętajmy, że po 30 roku życia metabolizm znacząco zwalnia i dużo trudniej zrzuca się kilogramy a znacznie łatwiej one przychodzą.

Koktajl odchudzający z morszczynu!

Składniki : pół łyżeczki sproszkowanego morszczynu, łyżka owsianych otrębów, pół awokado, łyżka soku z cytryny, łyżka posiekanej pietruszki i 200 ml kefiru lub jogurtu naturalnego. Wszystko to wrzucamy do blendera, mixujemy i gotowe! Polecamy dodać kilka kostek lodu, ponieważ koktajl jest bardzo gęsty!

Please follow and like us: