Home Porady Grzybica paznokci – leczenie przez domowe sposoby.

Grzybica paznokci – leczenie przez domowe sposoby.

Grzybica paznokci – leczenie przez domowe sposoby.
0
0

Grzybica paznokci jest bardzo częstym problemem wśród mężczyzn i kobiet w każdym wieku a jej leczenie nie należy do łatwych a leki do tanich. Chociaż grzyb paznokci zwykle występuje na paznokciach, to nieprzyjemne zjawisko może również pojawić się na dłoniach. Wiele osób nie przywiązuje dużej uwagi do tego problemu, ponieważ nie wie, że grzybica paznokci może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. W artykule przedstawiamy domowe leki które sprawią, że grzybica paznokci raz na zawsze zniknie z naszego życia.

grzybica paznokci

Aby wyeliminować grzybicze paznokcie, nie musisz używać drogich środków farmaceutycznych ani leczenia, możesz to zrobić w domu, używając wielu domowych środków przeciwgrzybiczych.

Grzybica paznokci – leczenie domowymi sposobami

Soda oczyszczona  ma silne właściwości alkaliczne, które można stosować przeciwko grzybowi paznokci. Soda oczyszczona nie usunie grzyba, ale zatrzyma jego wzrost i rozprzestrzenianie się.

grzybica paznokci
  • Wymieszaj sodę oczyszczoną z ciepłą wodą (stosunek 2: 1) i utwórz pastę. Umieść pastę na dotkniętym obszarze kawałkiem bawełny. Pozostaw pastę na około 25 minut i usuń ją. Powtórz tę procedurę dwa razy dziennie przez 30 dni.
  • Wymieszaj 4 łyżki sody oczyszczonej, trzy szklanki wody i jedną filiżankę białego octu. Umieść stopy w tej mieszance na około 20 minut i użyj ręczników papierowych, aby osuszyć stopy. Powtarzaj procedurę dwa razy dziennie przez 30 dni.

Olejek oregano

Olejek oregano  znany jest ze swoich właściwości przeciwgrzybiczych i antyseptycznych, dzięki czemu można oczekiwać bardzo szybko rezultatów.

  • Weź te same ilości oleju oregano i oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i wymieszaj je. Użyj kawałka bawełny, aby nałożyć mieszankę na dotknięty obszar i pozostaw tak na około dziesięć minut. Następnie wyszoruj pierwszą warstwę paznokcia szczoteczką do zębów. Po zakończeniu użyj letniej wody, aby wyczyścić paznokieć. Wykonuj tę procedurę raz dziennie przez około 3 tygodnie.

Listerina  

Listerina  to kolejna substancja o silnych właściwościach antyseptycznych, która może być stosowana do usuwania objawów grzybicy paznokci. Ponadto listerina zawiera także tymol, związek o właściwościach przeciwgrzybiczych.

  • Weź tyle samo octu jabłkowego i listeriny i wymieszaj je. Użyj wacika i zanurz go w roztworze. Połóż podkładkę na paznokcie. Użyj taśmy do owinięcia bawełny. Poczekaj około 45 minut, a następnie użyj szczoteczki do zębów, aby wyszorować paznokieć. Użyj tego domowego środka na co dzień przez miesiąc, a grzyb zostanie usunięty.

Czosnek

Czosnek, oprócz innych korzyści, jest bogaty w związek ajoenu, związek o doskonałych właściwościach przeciwgrzybiczych.

  • Weź osiem ząbków czosnku i zmiażdż je. Następnie dodaj je do letniej wody, aby stworzyć przyjemną kąpiel stóp. Umieść rękę lub stopy w roztworze na około 30 minut. Wytrzyj wilgoć i nałóż wazelinę na paznokcie. Użyj tego środka przez 15 dni z rzędu (raz dziennie), a całkowicie usuniesz grzyb paznokci.
  • Jest jeszcze jeden lek, który obejmuje czosnek, który może być również bardzo przydatny. Zmiażdż trzy ząbki czosnku i wymieszaj je z oliwą z oliwek. Masuj obszar wacikiem nasączonym mieszanką. Po kilku minutach owiń wacik taśmą na dotkniętych paznokciach. Pozostaw to na kilka godzin, a następnie wyczyść obszar wodą. Stosuj ten środek przez kilka tygodni z rzędu raz dziennie.
Please follow and like us: