Home Sport Brąz zdobyty przez Polkę na paraolimpiadzie

Brąz zdobyty przez Polkę na paraolimpiadzie

Brąz zdobyty przez Polkę na paraolimpiadzie
0
0

Kolejny dzień paraolimpiady i kolejne sukcesy Biało-Czerwonych. Tym razem brąz dla Polski zdobyła Justyna Kozdryk. Wystartowała ona w trójboju siłowym czyli odmianie podnoszenia ciężarów.

brąz

Jest to dopiero drugi dzień paraolimpiady w Tokio, a na koncie Polaków są już trzy medale. Pierwszy medal, brązowy, zdobyli kolarze torowi. Na kolejny medal Polacy nie kazali kibicom długo czekać. Tym razem srebrny medal, wywalczył Adrian Castro w szermierce. Teraz do tego grona dołączyła również Justyna Kozdryk, zdobywając brąz w podnoszeniu ciężarów.

Justyna Kozdryk, to 41-letnia sztangistka i na swoim koncie ma już jeden medal. W 2008 roku stanęła na podium w Pekinie zdobywając srebro w kategorii 44 kilogramów. W tym roku Polce udało się powtórzyć sukces i również stanie na podium, jedynie odbierze medal w innym kolorze.

Polka, aby zdobyć brąz najpierw dźwignąć 93 kilogramy, następnie 95 kilogramów. Jedak to ostatnie podniesienie było zdecydowanie najlepsze, ponieważ Kozdryk podniosła aż 101 kilogramów. Na pierwszym miejscu podium stanęła Nigeryjka Latifat Tijani, która podniosła 107 kilogramów. Natomiast drugie miejsce wywalczyła Chinka Cui Zhe, której udało się podnieść 102 kilogramy.

Brąz Justyny Kozdryk został również zauważony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wyraził on swoje gratulacje dla paraolimpijki na Twitterze:

Znów świetne wieści z Tokio. Nasza sztangistka Justyna Kozdryk zdobyła brązowy medal w rywalizacji ciężarowców do 45 kilogramów. Brawo! Gratulujemy! Dziękujemy!

Please follow and like us: