Home Sport Igrzyska w Tokio rozpoczęte – siatkarze zaskakują

Igrzyska w Tokio rozpoczęte – siatkarze zaskakują

0
0

23 lipca, rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Pierwsze mecze już za nami, jednak nie wszystkie poszły tak jakbyśmy chcieli.

igrzyska

W sobotę o 12:40 czasu polskiego, w meczu pierwszej rundy polscy siatkarze zmierzyli się z drużyną z Iranu. Oczekiwania podczas Igrzysk wobec Polaków były spore, ponieważ w czerwcu pokonali już tychże przeciwników, z wynikiem 3:0. Niestety tym razem drużyna z Bliskiego Wschodu okazała się lepsza.

Polska – Iran

Pierwszy set poszedł po myśli Polaków, wygrali go 25-18. Ku zdziwieniu kibiców drugiego i trzeciego seta wygrali Irańczycy. Jednak Polacy nie oddali ich bez walki, oba sety przegrali 22-25, więc niewiele brakowało do wygranej. Drużyna Vitala Heynena walczyła do końca i robiła wszystko co w jej mocy, aby doprowadzić do tie breaka, co też im się udało. Mimo to pierwszy mecz siatkarzy podczas Igrzysk zakończył się niepowodzeniem.

Tie break

Był to niesamowicie stresujący tie break. Irańczycy mieli siedem piłek meczowych, Polacy dwie. Niestety ósmy set ball Irańczyków zakończył spotkanie. Piąty set skończył się wynikiem 21:23. Pierwszy mecz Igrzysk przegrany.

Polska – Włochy

Włosi nie grali w rozgrywkach Ligi Narodów, w związku z czym ich forma oraz możliwości nie były znane pozostałym zespołom. Mimo niepewności co do dospozycyjności przeciwnika, drugie spotkanie podczas Igrzysk potoczyło się po myśli Polaków. Mecz poszedł gładko, a Polacy zdecydowanie go zdominowali. Biało-czerwoni wygrali spotkanie 3:0 kolejno 25:20, 26:24 oraz ponownie 25:20. Tym samym odczarowali nieprzyjemne wrażenia kibiców po pierwszym przegranym meczu z Iranem.

Polska – Wenezuela

W środę drużynę Heynena czeka kolejny mecz Igrzysk, tym razem po drugiej stronie siatki stanie zespół z Wenezueli, rzekomo najsłabszy z całej grupy. Transmisja trzeciego meczu Polaków zacznie się o godzinie 9:35 czasu polskiego.