Home News Współpracownik zespołu Kult odcina się od zespołu! Co mu zrobił Kazik?

Współpracownik zespołu Kult odcina się od zespołu! Co mu zrobił Kazik?

Współpracownik zespołu Kult odcina się od zespołu! Co mu zrobił Kazik?
0
0

Bartłomiej Borcz to wieloletni współpracownik zespołu Kult. Niestety, mężczyzna ostatnio zapowiedział, że już nie ma zamiaru współpracować z zespołem i całkowicie się od nich odcina? Mężczyźnie jak widać bardzo nie spodobały się słowa Kazika Staszewskiego na temat dofinansowań Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

kult

Ministerstwo Kultury na swojej stronie opublikowało niedawno listę firm, którym przyznano dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Kultury. Nikt jednak nie spodziewał się tak horrendalnych kwot jakimi mieli zostać wsparci artyści. Spotkało się to z ogromną krytyką, również ze strony innych artystów. Wielu z nich stwierdziło, że takie pieniądze w tym momencie zdecydowanie bardziej przydałyby się służbie zdrowia. Jedną z takich osób był Kazik Staszewski, który zamieścił bardzo obszerny wpis na ten temat.

Na wypowiedź muzyka szybko zareagował jego wieloletni współpracownik – Bartłomiej Borcz.

– Nazywa się mnie oraz moich kolegów, znajomych i przyjaciół z branży ludźmi, którzy wyciągają ręce po kradzione pieniądze. To oszczerstwa w stronę techników, menadżerów, właścicieli klubów, artystów – łącznie 2064 podmiotów. Nie mogę tego wspierać moją pracą – napisał mężczyzna.

Firma Borcza miała dostać  30 tys. złotych z Funduszu Wsparcia Kultury, dopóki minister Piotr Gliński nie zdecydował się zablokować pieniędzy.

– Być może wielu z Was kojarzy moją osobę jako związaną ze środowiskiem Kazik/Kult. Na przestrzeni ostatnich 6 lat zaświeciłem około 150 koncertów wyżej wymienionych – z Kultem w charakterze zastępcy (do 2018), a razem z Kazik & Kwartet ProForma jako główny realizator i projektant oświetlenia (do dzisiaj). Dzisiaj złożyłem rezygnację z jakiejkolwiek dalszej współpracy – napisał Borcz

W rozmowie z mediami oświadczył, że nigdy nie podejmie już współpracy z zespołem Kult.

– To jest twarda deklaracja, ale będę konsekwentny. Nigdy już nie będę chciał współpracować z powiązanymi z Kultem zespołami – stwierdził Bartłomiej Borcz.

Please follow and like us: