Home Celebryci Mateusz Damięcki zbiera podpisy na projekt obywatelski!

Mateusz Damięcki zbiera podpisy na projekt obywatelski!

Mateusz Damięcki zbiera podpisy na projekt obywatelski!
0
0

Mateusz Damięcki zbiera podpisy na swój projekt ustawy. Aktor chce aby w każdej szkole był zatrudniony co najmniej jeden psycholog. Aktor przez swoje social media zachęca do udziału w akcji takich celebrytów jak: Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Koroniewska czy Mateusz Banasik.

mateusz damięcki

Mateusz Damięcki jest znanym polskim aktorem, który swoją przygodę z filmem zaczął w wieku 12 lat. Jednak większą popularność zyskał ddzięki roli Jurka, syna jednej z głównych bohaterek serialu „Matki, żony i kochanki”. Aktualnie aktor jest 39 letnim mężem i ojcem 2 letniego Franciszka.

Ostatnio aktor poprosił na swoim instagramie o podpisy pod projektem ustawy obywatelskiej, aby w każdej szkole był przynajmniej jeden psycholog. Problemy psychiczne dotykają również młode osoby, dlatego należy zadbać jakoś o ich zdrowie w miejscu gdzie spędzają najwięcej swojego czasu.

– O co chodzi? Musimy do 5 grudnia zebrać 100 000 podpisów po to, by sejm rozpatrzył obywatelski projekt ustawy. Czego dotyczy projekt? Chodzi o to, żeby w każdej szkole w Polsce, do której uczęszcza dziecko, zatrudniony był na etacie co najmniej jeden psycholog – powiedział Mateusz Damięcki.

Niestety, jak zaznaczył Mateusz, w wielu szkołach brakuje specjalistów, którzy mogliby pomóc dzieciom.

– Inicjatywa jest całkowicie oddolna, stworzona przez młodych. Idea apolityczna, postawa obywatelska. Dołącz. Złóż podpis, zbieraj podpisy przyjaciół. Wytyczne na www.ustawa.prawaucznia.pl – napisał Damięcki

Aktor nominował już do podpisu swoich znajomych celebrytów. Wśród nich znaleźli się: Barbara Kurdej-Szatan, Mateusz Banasiuk, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, Antoni Pawlicki i Filip Chajzer.

Please follow and like us: