Home News Kaja Godek zaorana przez międzynarodową organizację!

Kaja Godek zaorana przez międzynarodową organizację!

Kaja Godek zaorana przez międzynarodową organizację!
0
0

Jak się okazuje, są ludzie, którzy cieszą się z ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Jedną z nich jest Kaja Godek, która postanowiła zamieścić wpis na Facebooku potwierdzający jej zadowolenie. Aktywistka zacytowała tam rozmowę z synem, w której odniosła się do słynnej bajki Tove Jansson – ”Muminki”. Kobieta chyba jednak nie spodziewała się takiej odpowiedzi. Do jej słów odniosła się organizacja założona przez pisarkę. Komentarz niestety szybko zniknął spod zdjęcia, jednak my go mamy!

kaja godek

W zeszły czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z Konstytucją prawa do aborcji płodu z nieodwracalnym upośledzeniem lub nieuleczalną chorobą zagrażającą jego życiu. Decyzja została ogłoszona przez prezes TK – Julię Przyłębską.

Ta decyzja rozjuszyła ogromną liczbę Polaków, którzy mimo panującej pandemii, zdecydowali się wyjść na ulicę i protestować. Do protestów nawołują celebryci, aktorzy a z całego świata płyną głosy wsparcia dla protestujących. Jednak są osoby, którch wynik tej sprawy niesamowicie satysfakcjonuje a jest nią między innymi Kaja Godek.

Aktywistka pro-life tuż po ogłoszeniu orzeczenia, postanowiła wstawić rozmowę z synem, który choruje na zespół Downa.

– Wojtek, wiesz co? Już nie można zabijać małych muminków.- Co, mama? – Wszystkie muminki są już bezpieczne, wiesz? – O, super! Dzięki, mama! – napisała na swoim Facebooku, Kaja Godek

Termin ”Muminki” powstał w latach 80 i służył do potocznego nazywania osób niepełnosprawnych. Wpis aktywistki wywołał lawinę komentarzy, jednak nikt nie spodziewał się odezwy ze strony organizacji Tove Jansson – Moomin Characters Oy Ltd

Dla Tove Jansson, która napisała i zilustrowała historię Muminków, wolność wyboru w życiu i sztuki były jednymi z najważniejszych wartości, które przeświecały jej życiu i pracy, w tym podczas tworzenia historii ukochanych Muminków. My, Muminki z Moomin Characters Oy Ltd, organizacji założonej w latach 50. przez Jansson, nie zgadzamy się na wykorzystywanie historii Muminków dla celów politycznych – napisała organizacja.

kaja godek
Please follow and like us: