Home News Prymas Polski z szokującym listem do protestujących kobiet!

Prymas Polski z szokującym listem do protestujących kobiet!

Prymas Polski z szokującym listem do protestujących kobiet!
0
0

Od niemalże tygodnia w Polskich miastach trwają protesty przeciw ostatniemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. W czasie protestów nie zabrakło niestety aktów wandalizmu na elewację polskich kościołów. Dlatego też, Prymas Polski abp Wojciech Polak wystosował otwarty list do protestujących, prosząc jedynie o jedną rzecz. Wiele osob jest zaskoczonych słowami duchownego.

prymas polski

W związku z protestami Polaków odnośnie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, Prymas Polski abp Wojciech Polak napisał list do protestujących. Duchowny stwierdził w nim, że „nie można oczekiwać od osób wierzących, aby wyparli się jednego z fundamentów swojej wiary, jakim jest szacunek dla każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” a przy okazji podkreślił, że każdy chrześcijanin ma obowiązek łagodzić konflikty i nigdy nie rozwiązwyać ich w formie przemocy.

– Nie wolno nam jednak zapominać o przykazaniu miłości bliźniego. Moralnym obowiązkiem chrześcijanina jest deeskalacja konfliktu, a nie jego wzmaganie. Proszę zatem, aby wzorem Chrystusa odrzucić każdy rodzaj przemocy. Odpowiedzią uczniów Jezusa jest przebaczenie, modlitwa, podejmowany post – napisał w otwartym liście abp Wojciech Polak.

Dodatkowo Prymas podkreślił, że niszczenie elewacji kościołów jest bolesne i godne potępienia. Zaapelował do protestujących o szacunek dla miejsc świętych dla niektórych ludzi. Podkreślił, że nie można przemocą odpowiadać na przemoc i zawsze należy szukać dialogu z drugim człowiekiem.

– Naszą reakcją ma być modlitwa i ekspiacja za dokonane profanacje. Proszę Was wszystkich, aby Kościół nadal był miejscem otwartym dla każdego człowieka, przestrzenią pojednania, zgody i wzajemnego szacunku. Niech przyświecają nam w tym słowa św. Pawła: Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie! (…) Nikomu złem za złe nie odpłacajcie – dodał abp Wojciech Polak.

Please follow and like us: