Home News Prezydent USA podejmuje decyzję. Świat zszokowany!

Prezydent USA podejmuje decyzję. Świat zszokowany!

Prezydent USA podejmuje decyzję. Świat zszokowany!
0
0

Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że ze względu na sytuację koronawirusa zakazuje wszelkich podróży z Europy do USA na następne 30 dni. Decyzja prezydenta USA wchodzi w życie w sobotę. 

prezydent usa

– Ponieważ Unia Europejska nie wdrożyła takich samych środków ostrożności, jakie podjęliśmy w Stanach Zjednoczonych, mamy wiele epidemii koronawirusa w Ameryce. Postanowiłem więc wykonać trudne, ale konieczne ruchy. Zawiesimy wszystkie podróże na następne 30 dni z całej Europy – powiedział Trump w swoim przemówieniu do narodu. 

– Decyzja wchodzi w życie o północy w piątek, z zastrzeżeniem zmiany wraz ze zmianą warunków. Wyjątkiem będą obywatele USA, którzy będą musieli przejść odpowiednie kontrole po przybyciu na amerykańską ziemię – dodał Trump.

Prezydent USA dodał również, że monitoruje sytuację w Chinach i Korei Południowej, gdzie epidemia wydaje się zmniejszać, i stwierdził, że rozważy złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu do tych krajów.

Aby złagodzić jego wpływ na gospodarkę, zapowiedziała liczne ulgi podatkowe i inne środki.

W swoim przemówieniu do narodu Trump powiedział także, że eksperci są bliscy znalezienia szczepionki przeciwko niebezpiecznemu wirusowi, przez który Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemią.

– Największe ryzyko dotyczy osób w podeszłym wieku, ponieważ osoby, które już coś cierpią, muszą być bardzo ostrożne. Wzywam seniorów z USA, aby unikali niepotrzebnych podróży i nie brali udziału w dużych publicznych spotkaniach – powiedział Trump. 

Prezydent USA wezwał obywateli USA do zwrócenia szczególnej uwagi na higienę, do regularnego mycia rąk i do przestrzegania instrukcji ekspertów.

„Nie zawaham się podejmować decyzji ratujących życie Amerykanów. Zawsze stawiam na korzyść Stanów Zjednoczonych” – powiedział Trump.

Please follow and like us: