Home Ciekawostki Genialne triki w iPhone o których nie miałeś pojęcia!

Genialne triki w iPhone o których nie miałeś pojęcia!

Genialne triki w iPhone o których nie miałeś pojęcia!
0
0

Chociaż zarówno produkty Apple, jak i Android mają cechy, które przemawiają do użytkowników smartfonów, bardziej przyjazny dla użytkownika charakter Apple sprawił, że trwająca debata jest nieco bardziej skomplikowana. iPhone’y mają bardzo prosty interfejs, który pozostał od ich pierwszego pojawienia się. Ale ich nowe wersje oferują kilka drobnych i większych aktualizacji, z których niektóre nawet nie wiemy, że są tutaj. W tym artykule przedstawimy triki i różne ciekawe funkcje w Twoim iPhone o których nie miałeś pojęcia! Funkcje działają w zaktualizowanej wersji oprogramowania iOS 13.

triki w iPhone

Inżynierowie Apple mają wszelkie prawa do dumy z ciągłych zmian w iPhone’ach, ale prawdopodobnie powinni skonsultować się z działem reklamowym. Chodzi o to, że Apple cały czas reklamuje nowe, eleganckie projekty najnowszych iPhone’ów, ale nie skupiaj się wystarczająco na dostosowanych aktualizacjach. Posiadanie najnowszego iPhone’a i nie wiedząc, co może zrobić, jest nieco bezcelowe. Dlatego przedstawiamy 15 sztuczek, których większość użytkowników iPhone’ów prawdopodobnie nie zna, i które całkowicie wzmocnią i zaktualizują twoją wiedzę na temat iPhone’a i nowego oprogramowania iOS 13. Zobacz i przetestuj najnowsze triki w iPhone!

triki w iPhone

1. Konfigurowalny wzór wibracji dla połączeń telefonicznych, SMS-ów i alertów

triki w iPhone

Możesz stworzyć własny wzór wibracji dla połączeń telefonicznych, SMS-ów i alertów za pomocą palca zamiast nudnego standardowego. Nawiguj po dźwiękach, dzwonkach i wibracjach w ustawieniach telefonu i naciśnij sekcję „Nowa wibracja”.

2. Timer dla twojej listy odtwarzania

triki w iPhone

Zgadza się. Możesz słuchać muzyki na sen, nie martwiąc się o jej wyłączenie w pewnym momencie w nocy. Przejdź do aplikacji Zegar i ustaw „zatrzymaj odtwarzanie”, gdy czas się skończy. W ten sposób możesz ustawić czas, w którym mają być odtwarzane Twoje ulubione piosenki senne.

3. Błąd podczas pisania? Wystarczy potrząsnąć!

triki w iPhone

Twój iPhone powoli usunie zawartość błędnie napisanych słów w wiadomości tekstowej, ale możesz też zacząć od nowa, potrząsając telefonem. Spowoduje to całkowite usunięcie treści wiadomości.

4. Migające alerty

triki w iPhone

Produkty Apple mogą korzystać z diody LED aparatu, aby pomóc Ci rozpoznać, że otrzymałeś wiadomość lub połączenie telefoniczne.

Aby aktywować tę funkcję, przejdź do „Ogólne”, a następnie „Dostępność” w ustawieniach telefonu.

5. Wyczyść pamięć RAM, aby poprawić szybkość telefonu

triki w iPhone

Aby wyczyścić pamięć RAM, przytrzymaj przycisk zasilania, tak jak w przypadku, gdy chcesz wyłączyć telefon. Ale powinieneś przytrzymać przycisk Home, gdy tylko pojawi się ekran oznaczony jako „przesuń, aby wyłączyć”.

6. Szybkie czyszczenie pamięci podręcznej

triki w iPhone

Aby wyczyścić pamięć podręczną telefonu, otwórz ustawienia, następnie wejdź w ustawienia Safari i kliknij w ,,wymaż historię i dane witryn”/

7. Zobacz swoje ostatnio zamknięte karty Safari

triki w iPhone

Wystarczy nacisnąć ikonę „+”, aby wyświetlić ostatnio otwarte karty w przeglądarce Safari.

8. Czas wiadomości tekstowych

triki w iPhone

Aby zobaczyć znaczniki czasu każdej wiadomości, którą Ty i ktoś miałeś, przesuń kciuk w lewo. W ten sposób nie będziesz musiał sprawdzać zegara za każdym razem, gdy odpowiadasz na wiadomość.

9. Ratownik

triki w iPhone

W aplikacji zdrowia możesz dodać ważne informacje zdrowotne, które mogą pomóc ci przetrwać w nagłych przypadkach. Tak więc, nawet jeśli masz blokadę ekranu, każdy może zadzwonić w nagłych wypadkach z podanymi przez ciebie informacjami.

10. Twój iPhone bada poziom

triki w iPhone

Twój iPhone to idealny nowoczesny zestaw narzędzi, który zapewnia kompas, kalkulator i latarkę. Ale jeśli przesuniesz palcem po otwartej aplikacji kompasu, otrzymasz również poziom.

11. Samoloty przelatujące nad tobą

Zapytaj Siri, jaki lot właśnie przeleciał nad głową, a ona powie ci o tym i wiele więcej na temat lotu. Na tę chwilę te funkcje dostępne są w USA i na oprogramowaniu iOS 13.

12. Skrzynka odbiorcza, która pokazuje tylko nieprzeczytane wiadomości e-mail

Zaśmiecona skrzynka pocztowa jest denerwująca dla każdego telefonu. Ale jeśli masz iPhone’a, będziesz mógł ustawić swoją skrzynkę odbiorczą tak, aby wyświetlała tylko nieprzeczytane wiadomości e-mail w sekcji „edycja”.

13. Używaj jednocześnie trybu niskiego zużycia energii i Night Shift

Chcesz mieć spokój od przychodzących powiadomień, SMS-ów i połaczeń? Włącz tryb nocny i ciesz się spokojem!

14. Twardy reset

Naciśnij i przytrzymaj przyciski blokady i ekranu głównego przez 5 sekund, aby dać iPhoneowi czas na przerwę.

15. Zbyt wolne Wi-Fi? Nie ma problemu

Przewiń ustawienia, aby przełączyć iPhone’a z Wi-Fi na LTE.

Udostępnij te triki iPhone znajomym. Jeśli jakieś produkty od Apple, będą wdzięczni za te wskazówki, a jeśli mają Androida, nigdy więcej nie rozpoczną debaty Android-Apple.

Please follow and like us: