Home Ciekawostki Pies Bear ratuje australijskie koale! ZOBACZ JAK!

Pies Bear ratuje australijskie koale! ZOBACZ JAK!

Pies Bear ratuje australijskie koale! ZOBACZ JAK!
0
0

Australia ma jeden z najgorszych okresów pożarów krzaków w pamięci. Pożary rozprzestrzeniły się na ponad 6 milionów hektarów ziemi w stanach Nowej Południowej Walii (Nowej Południowej Walii) i Wiktorii. Do tej pory zmarło co najmniej 25 osób. Dodatkowo od września szacuje się, że 480 milionów ssaków, ptaków i gadów zmarło w samej Nowej Południowej Walii. Pies Bear stał się prawdziwym bohaterem w swoich wysiłkach ratowania koali.

Pojawia się obawa, że większość populacji koali zginęła w pożarze. Te urocze torbacze uciekają na szczyty drzew, aby uciec przed ogniem. Niestety jest to dla nich najgorsza kryjówka w takich okolicznościach. Dodatkowo trudna również dla ratowników do zobaczenia i uratowania małych misi. Na szczęście zadanie, stało się łatwiejsze dzięki parze węszących koali psów.

Pies Bear współpracuje z organizacją non-profit  IFAW  i jest przeszkolony w zakresie wykrywania koali.  Teraz Bear jest częścią zespołu zajmującego się badaniami naziemnymi i monitorowaniem koali w środowisku naturalnym.

pies bear

„Bear jest wspaniałym psiakiem, zawsze chętną do pomocy” powiedział Romane Cristescu, trener Beara. „Jego najgorszym koszmarem jest pozostawienie go w domu, gdy idziesz do pracy – na szczęście dla niego możemy przyprowadzać nasze psy do pracy każdego dnia.”

 Według Romane, ludzie mają 20% oceny dokładności, podczas gdy psy mogą znaleźć koalę ze 100% dokładnością. Łał!

pies bear

„Zmysł węchu psa jest 10 000 razy silniejszy niż u ludzi. Po udanym przeszkoleniu Beara w lokalizowaniu koali, możemy teraz pracować szybciej i z dużą dokładnością, aby je chronić”, dodaje Joey Sharrad. „Teraz bardziej niż kiedykolwiek każda indywidualna koala ma znaczenie dla przyszłości gatunku, dlatego cieszymy się, że świat widzi teraz Beara jako bohatera.

Please follow and like us: