Home Zdrowie Napoje energetyczne wywołują ZAWAŁ SERCA!

Napoje energetyczne wywołują ZAWAŁ SERCA!

Napoje energetyczne wywołują ZAWAŁ SERCA!
0
0

Większość ludzi, zwłaszcza studentów, lubi napoje energetyczne, ponieważ wierzą, że pomogą im przetrwać popołudniową katastrofę lub nie zasną przez całą noc. Jednak niewiele osób wie, że puszka Red Bulla zwiększa ryzyko udaru i zawału serca. W poniższym artykule przedstawiamy skutki które powodują napoje energetyczne.

napoje energetyczne

Napoje energetyczne a zdrowie.

Energetyk sprawia, że ​​nasza krew jest lepka, a nasz strumień krwi będzie taki sam jak u osób z chorobami sercowo-naczyniowymi, zaledwie godzinę po wypiciu jednej puszki napoju energetycznego.

napoje energetyczne

Firmy produkujące napoje energetyczne zapewniają, że podobny efekt jak napój gazowany lub filiżanka kawy. Ten sam wynik możemy uzyskać z kofeiny, wraz ze zwiększoną szybkością reakcji i dużą ilością cukru oraz sztucznych substancji słodzących, które zapewniają krótki przypływ energii.

Wpływ składników energetyka na nasze ciało nie jest dokładnie znany, w przeciwieństwie do znanych efektów kawy. I to sprawia, że ​​te dwa napoje są różne. Napoje energetyczne zawierają neurotoksynę o właściwościach płodowych, metabolicznych i rakotwórczych, zwaną aspartamem . Dają ci letarg i apetyt na jeszcze jedną puszkę.

Niektóre kraje zakazały tych napojów

Naukowcy odkryli, że ​​w ubiegłym roku około 3,5 miliarda puszek Red Bull zostało sprzedanych w 143 krajach. Jednak pytania o bezpieczeństwo tego napoju energetycznego pojawiają się, gdy kolejny entuzjasta energii przestaje działać.

Według statystyk ludzie kupują więcej napojów energetycznych niż butelki z wodą . Ponieważ popularność napojów energetycznych wzrosła, niektóre kraje zakazały ich, aby zapobiec możliwym szkodom, jakie mogą powodować napoje energetyczne.

Urugwaj, Dania i Norwegia to kraje, które wprowadziły zakaz Red Bulla, uznając możliwe ryzyko zdrowotne napoju energetycznego. W Kuwejcie dwóch członków narodowej drużyny squasha zmarło na atak serca związany z napojami energetycznymi, po czym Red Bull i inne napoje energetyczne stał się nielegalny dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Energetyki i ryzyko zawału serca

W jednym badaniu zbadano wpływ niezidentyfikowanego napoju energetycznego, którego zawartość jest prawie identyczna z zawartością energetyków, na 15 zdrowych uczestników. Codziennie przez tydzień dostawano 500 ml (2 puszki) napoju energetycznego.

Wyniki wykazały wzrost poziomu ciśnienia krwi o 8 procent zaledwie 4 godziny po wypiciu. Do końca tygodnia wzrost sięgał nawet 10%.

Co więcej, tętno uczestników wzrosło o 8 procent już pierwszego dnia próby. Do końca tygodnia osiągnęła 11 procent.

Wzrost poziomu ciśnienia krwi i częstości akcji serca oznacza zwiększone ryzyko zawału serca. Mówiąc dokładniej, wysokie ciśnienie krwi może powodować uszkodzenie tętnic, prowadząc do udaru i tworzenia się skrzepów krwi, co z kolei może powodować zawał serca.

Z drugiej strony, szybkie tętno jest powiązane z wyższymi szansami na zawał serca.

Skład napojów energetycznych!

Wiele osób zastanawia się, jaki tak naprawdę jest skład napojów energetycznych? Oprócz dużego nasycenia dwutlenkiem węgla i cukru głównymi składnikami napojów energetycznychsą tauryna i kofeina – główne stymulanty.

Chociaż nie zostało jeszcze udowodnione, że powodują poważne skutki uboczne u przeciętnego człowieka, nie ma wystarczających dowodów na to, jak połączenie tych dwóch czynników wpływa na zdrowie.

W jednym badaniu zbadano wpływ tego napoju energetycznego na 13 osób podczas i po wysiłku.

Wszyscy mieli doświadczenie w treningu wytrzymałościowym i musieli wykonywać energiczne ćwiczenia 3 razy dziennie. Ale zanim zaczęli ćwiczyć, pili albo napoje energetyczne, podobny napój bez tauryny, albo placebo, które nie zawierało żadnych stymulantów.

Wyniki wykazały, że ich objętość udaru wzrosła dopiero po wypiciu napoju energetycznego.

Objętość wylewu odnosi się do ilości krwi wyrzucanej do i z serca. Innymi słowy, połączenie stymulantów znalezionych w energetyku wpływa na układ sercowo-naczyniowy, co z kolei wpływa na ryzyko zawału serca.

Kto jest zagrożony?

Napoje energetyczne i ich skutki , wpływają na czynność naczyń krwionośnych i zwiększają ryzyko krzepnięcia krwi i zwiększają podatność na zawał serca. Każdy, kto ma następujące objawy, powinien unikać napojów energetycznych, aby zapobiec udarowi.

  • Nadciśnienie
  • Niepokój
  • Zespół chronicznego zmęczenia
  • Wrażliwość na kofeinę
  • Choroby układu krążenia
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi

Naturalnie popraw swoją energię

Możesz naturalnie podnieść poziom energii , nie pijąc żadnego napoju energetycznego. Po prostu spożywaj odpowiednie produkty i upewnij się, że Twoja dieta zawiera więcej tłuszczów omega-3. Aby uzyskać długotrwały wpływ na twoją energię, wyeliminuj cukier i zboża z diety.

Innym sposobem jest unikanie stresujących sytuacji i regularne ćwiczenia.

Please follow and like us: