Home Uroda Spuchnięte stopy już nigdy nie będą dla Ciebie problemem!

Spuchnięte stopy już nigdy nie będą dla Ciebie problemem!

Spuchnięte stopy już nigdy nie będą dla Ciebie problemem!
0
0

Spuchnięte stopy zwykle nieprawidłowe gromadzenie się płynu w tkankach organizmu. Istnieje kilka czynników, które mogą powodować obrzęk, w tym ciąża, wysokie ciśnienie krwi i problemy z nerkami. Chociaż obrzęk może wpływać na dowolną część ciała, najczęściej objawia się w stopach, kostkach, nogach, rękach i rękach. Jeśli dolega Ci problem taki jak spuchnięte stopy zalecamy wprowadzić powyższe sposoby do swojego życia. Obrzęk zniknie w przeciągu kilku dni a efekty są długofalowe!

spuchnięte stopy

W niektórych przypadkach ten stan nie jest tak bolesny, ale może być bardzo niewygodny. Jeśli jednak zauważysz, że jedna z twoich stóp lub nóg puchnie bardziej niż druga, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być groźny zakrzep.

Dziś przedstawimy ci 3 naturalne i skuteczne środki, które mogą pomóc Ci w zmniejszeniu obrzęku stóp i kostek:

1. Mięta do kąpieli

Potrzebne składniki:

  • ½ szklanki liści mięty
  • 4 szklanki wody

Kierunki:

Włóż liście mięty i wodę do garnka, umieść na ogniu i zagotuj. Następnie zdejmij z ognia i pozwól mu ostygnąć przez 10 minut. Następnie wlej wodę do wiadra i mocz w niej stopy przez 30 minut.

2. Tonikowa kąpiel wodna

Może to brzmi niewiarygodnie, ale woda z tonikiem może być znacznie skuteczna w przypadku opuchniętych stóp i kostek.

Powinieneś zanurzyć stopy w tonizującej wodzie o temperaturze pokojowej (lub zimnej, jeśli wolisz) przez 30 minut. Bąbelki i chinina niezwykle pomogą w zmniejszeniu stanu zapalnego.

3. Sól Epsom

Sól Epsom jest niesamowita dla rozluźnienia mięśni. Wystarczy dodać garść soli Epsom do wiadra z wodą i wymoczyć w niej dokładnie stopy przez 30 minut. Taki regularny zabieg szybko pozwoli nam pozbyć się uciążliwego obrzęku.

Please follow and like us: