Home Życie Odbija Ci się po jedzeniu? To może być zły znak.

Odbija Ci się po jedzeniu? To może być zły znak. 9.0

Odbija Ci się po jedzeniu? To może być zły znak. 9.0
719
0

Refluks zgaga wrzodów żołądka

9.0

Refluks zgaga wrzodów żołądka

Design8.0
Content9.5
Criteria9.5
Reader Rating: ( 87 votes ) 6.9

Refluks, uczucie palenia w żołądku, kwaśny posmak w przełyku i zgaga mogą być objawami wrzodów żołądka! Są to ubytki w śluzówce żołądka. Bardzo częstą przyczyną tej dolegliwości jest niestety genetyka – aż 50% osób cierpiących z powodu wrzodów, nabawiło się ich poprzez dziedziczenie.

Kolejne częste powódy owrzodzenia żołądka to stres, alkohol i palenie papierosów. Dolegliwość jest nazywana często chorobą prezesowską, ponieważ to właśnie stresująca i siedząca praca jest prowodyrem zwyrodnień śluzówki żołądka.

Najczęstsze objawy to ból na środku brzucha, pieczenie, odbijanie, gazy, czasem nawet wymioty. Problem polega na tym, że większość osób dotkniętych wrzodami żołądka, nie ma typowych objawów, przez co ciężko postawić poprawną diagnozę.

Zaniedbanie w leczeniu wrzodów żołądka mogą być katastrofalne. Prowadzi to niekiedy do krwotoku z przewodu pokarmowego, przebicie wrzodu, zmiany bliznowate a nawet raka.

To prawdziwa plaga w dzisiejszych czasach, więc trzeba uważać na jakość naszego jedzenia i stylu życia.

Aby uniknąć problemów takich jak refluks zgaga lub wrzodów żołądka specjaliści zalecają naturalne, ziołowe preparaty, wspomagające procesy zachodzące w naszym żołądku tj. picie soku ze świeżej kapusty lub dobrze znanej zielonej herbaty. Jeśli jest już za poźno na profilaktykę, zaleca się regularne jedzenie, ćwiczenia, sporo odpoczynku i konsultację.

Pamietaj! Z wrzodami nie ma żartów, więc jeżeli cierpisz na dolegliwości opisane powyżej, najlepiej udaj się do lekarza i przede wszystkim popraw swój styl życia

Please follow and like us: