Home News Koronawirus szaleje w Europie. Coraz więcej ludzi umiera.

Koronawirus szaleje w Europie. Coraz więcej ludzi umiera.

Koronawirus szaleje w Europie. Coraz więcej ludzi umiera.
0
0

Z minuty na minutę wzrasta liczba ofiar koronawirusa. Jak podają media, we Włoszech koronawirus zaraził już około 374 osób w tym dzieci. Ponadto zdiagnozowano pierwszy przypadek w takich krajach jak Grecja, Niemcy oraz Chorwacja. W takim tempie, koronawirus w Polsce jest tylko kwestią czasu.

koronawirus

Jak podają media we Włoszech koronawirus zaraził aż 374 osób, z czego 12 osób umarło. Ostatnią ofiarą był 69-letni mężczyzna z regionu Emilia-Romania. Jak informuje włoska gazeta, mężczyzna od kilku lat miał już problemy ze zdrowiem.

Aktualnie we Włoszech najbardziej skażonym miejscem jest Lombardia. Odnotowano tam aż 258 przypadków osób zarażonych. Ponadto w Wenecji znajduje się 71 osób zarażonych, w regionie Emilia-Romania u 30, w Piemoncie, w Lacjum, Liguria i Sycylii po 3 osoby, w Toskanii 2 a w regionie Marche i w Południowym Tyrolu po jednej osobie. Niestety wśród zarażonych znajduje się 6 dzieci.

Co więcej, dziś grecki minister zdrowie poinformował o pierwszym odnotowany przypadku koronawirusa w Grecji. Pacjentką jest 38-letnia kobieta, która jak się okazuje wróciła z wycieczki z Włoch.

Dodatkowo Chorwacja odnotowała 2 przypadki koronawirusa. Ofiarami są bliźniacy, którzy powrócili z wycieczki z Mediolanu. Na tę chwilę lekarze określają ich stan jako dobry a osoby które miały styczność z zarażonymi muszą zostać poddane obserwacji.

Mamy nadzieję, że cała sprawa z koronawirusem zakończy się szybko i bez kolejnych ofiar śmiertelnych. Niestety na tę chwilę nic nie wiadomo jak wyglądają pracę nad lekarstwem na chorobę.

Please follow and like us: