Home Ciekawostki Najlepsze naturalne składniki pasty do zębów!

Najlepsze naturalne składniki pasty do zębów!

Najlepsze naturalne składniki pasty do zębów!
0
0

Zapotrzebowanie na produkty naturalne gwałtownie wzrosło w ostatnich latach. W miarę jak ludzie dowiadują się coraz więcej o chemikaliach i składnikach w produktach syntetycznych, nastąpiło pragnienie bardziej naturalnych składników. Pasta do zębów nie jest wyjątkiem, a naturalne składniki, takie jak olej kokosowy i węgiel drzewny, stały się wiodącymi opcjami. Głównym argumentem przemawiającym za całkowicie naturalną pastą do zębów jest obecność takich substancji jak siarczan laurylowy i fluor w konwencjonalnej paście do zębów, takiej jak Colgate. Podczas gdy fluor jest naturalnie występującym składnikiem, istnieje wiele osób, które szukają opcji bez niego. Bez względu na to, czy potrzebujesz bardziej naturalnej, bezfluorowej pasty do zębów, czy zwykłej pasty do zębów z mniejszą ilością składników chemicznych, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Tutaj pokażemy Ci najlepsze naturalne składniki pasty do zębów, abyś mógł wybrać najlepsze marki pasty do zębów dla swoich potrzeb.

naturalne składniki pasty do zębów

Najlepsze naturalne składniki pasty do zębów

Proszek do pieczenia

Soda oczyszczona jest znanym środkiem zwalczającym nieprzyjemny zapach. Jest powszechnym składnikiem całkowicie naturalnych dezodorantów i można go znaleźć wszędzie, od lodówek po szuflady kredensów. Naturalny proszek pomaga wchłaniać zapachy, dzięki czemu produkty pachną świeżością i czystością. Ten składnik ma właściwości antybakteryjne, które pomagają leczyć nieświeży oddech i promować zdrowie jamy ustnej.

Olej kokosowy

Organiczny olej kokosowy to popularny zabieg świeżego oddechu stosowany w technice znanej jako wyciąganie oleju. Proces obejmuje wirowanie łyżki oleju kokosowego wokół ust przez 30 sekund do jednej minuty. 

Olej kokosowy dodaje subtelnie słodkiego smaku szczotkowaniu, ale nie udowodniono, że jest bardziej skuteczny niż zwykła pasta do zębów. Zalecamy stosowanie nici dentystycznej z olejem kokosowym w celu lepszego czyszczenia lub dodania kilku kropli do innych środków do pielęgnacji jamy ustnej, takich jak fluorowa pasta do zębów lub soda oczyszczona.

naturalne składniki pasty do zębów

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, które mogą pomóc zapobiegać odkładaniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Mogą również pomóc w zapobieganiu typowym problemom zdrowotnym związanym z opieką dentystyczną, takimi jak rany rak, choroby dziąseł i przebarwienia powierzchni. Jeśli naprawdę podoba ci się smak mięty tradycyjnej pasty do zębów, spróbuj dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego lub olejku miętowego do przepisu na pastę do zębów dla majsterkowiczów.

Zawsze należy stosować olejki eteryczne w połączeniu z olejem nośnikowym, takim jak olej z awokado lub organiczny olej kokosowy. Pomaga to uniknąć podrażnień skóry, ponieważ olejki eteryczne są wysoce skoncentrowanymi składnikami organicznymi.

Węgiel aktywny

To najnowszy szał w amerykańskiej branży ekologicznych past do zębów. Węgiel aktywowany stosuje się głównie w leczeniu zatruć, ponieważ węgiel jest bardzo chłonny. Węgiel drzewny może być wytwarzany z różnych źródeł, ale większość past do zębów używa łupin orzecha kokosowego do stosowania w pastach do zębów.

Najlepiej go stosować do usuwania plam na powierzchni. Naturalny składnik nie pomoże usunąć głębokich, utrwalonych plam spowodowanych nadmiernym zużyciem fluoru, słabą emalią lub urazem. Może jednak pomóc w usuwaniu plam z powierzchni spowodowanych ciemnymi potrawami i napojami, takimi jak kawa i wino.

Węgielską pastę do zębów należy stosować oszczędnie, ponieważ węgiel może porysować szkliwo. Osoby o wrażliwych zębach powinny również monitorować stosowanie, ponieważ szorstka konsystencja może powodować ból.

Sól morska

Jest ona popularnym składnikiem pasty do zębów, który pomaga zapobiegać ubytkom i delikatnie usuwać nagromadzenie płytki nazębnej z powierzchni zębów. Ponadto stymuluje również produkcję śliny, która zawiera witaminy i minerały, które pomagają czyścić i chronić zęby. Dobrym pomysłem jest stosowanie soli morskiej z innymi składnikami, takimi jak olej kokosowy, aby zminimalizować ścieralność tego składnika. 

Aloes

Badania pokazują, że aloes zawiera witaminy i składniki przeciwzapalne, które działają w celu ochrony zdrowia jamy ustnej. Badania wykazały, że gdy aloes jest stosowany jako żel do zębów, może pomóc w zapobieganiu zapaleniu dziąseł i zapaleniu przyzębi. Aloes zapewnia również idealną konsystencję podstawowego składnika pasty do zębów domowej roboty. Żel dobrze łączy się z olejami i sproszkowanymi składnikami, takimi jak sól i soda oczyszczona, aby pomóc w czyszczeniu zębów o tradycyjnym odczuciu pasty do zębów.

Glina bentonitowa

Glina pomaga zrównoważyć poziom pH w jamie ustnej, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Pomaga również delikatnie usuwać płytkę nazębną, ale jest mniej ścierna niż węgiel aktywowany lub soda oczyszczona.

Please follow and like us: