Home Porady 10 najlepszych środków na oparzenia słoneczne w domu!

10 najlepszych środków na oparzenia słoneczne w domu!

10 najlepszych środków na oparzenia słoneczne w domu!
0
0

Oparzenia słoneczne są spowodowane nadmierną ekspozycją na ostre promienie UV słońca lub sztucznych łóżek opalających. Ten rodzaj uszkodzeń skóry występuje głównie w lecie, ale ludzie mogą dostać oparzeń słonecznych nawet w pochmurne, chłodne dni. Objawy oparzenia słonecznego mogą być bolesne i osłabiające. Objawy te mogą obejmować złuszczanie się skóry, odwodnienie, zaczerwienienie i powstawanie pęcherzy. Jeśli cierpisz na oparzenia słoneczne, czytaj dalej, aby znaleźć środki na oparzenia słoneczne, których możesz użyć, aby przyspieszyć proces gojenia, zmniejszyć ból i złagodzić podrażnienia.

oparzenia słoneczne

10 najlepszych środków na oparzenia słoneczne do leczenia w domu

oparzenia słoneczne

1. Żel aloesowy

Większość osób sięga po butelkę aloesu, gdy ma oparzenia słoneczne – i to nie bez powodu. Badania pokazują, że aloes zawiera związek znany jako aloina, który pomaga hamować stany zapalne. Aloes jest gęstym żelem, który pomaga również zatrzymać wilgoć i może zapobiegać złuszczaniu spowodowanemu oparzeniami słonecznymi.

Niektóre płyny z aloesu, które są przeznaczone na oparzenia słoneczne, zawierają również leki takie jak lidokaina lub benzokaina w celu zmniejszenia bólu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj 100% aloesu i aplikuj bezpośrednio na oparzenia słoneczne kilka razy dziennie.

2. Weź chłodną kąpiel

Chłodna woda może pomóc ukoić skórę podrażnioną przez oparzenia słoneczne. Oparzenia słoneczne mogą również powodować gorączkę, która powoduje, że czujesz się gorąco i czujesz się niekomfortowo. Chłodna kąpiel lub chłodny prysznic może pomóc ciału przywrócić naturalną temperaturę, oferując jednocześnie działanie przeciwbólowe.

3. Zimny ​​kompres

Chłodny kompres działa tak jak zimna woda do kąpieli, pomagając zmniejszyć ból. Niskie temperatury wody mają działanie przeciwzapalne, które zmniejszają obrzęk, aby zmniejszyć ból. Zanurz ściereczkę w zimnej wodzie i nałóż bezpośrednio na oparzenie słoneczne. Po zakończeniu nawilż skórę, stosując kremowy balsam lub olej kokosowy.

4. Użyj olejków eterycznych

Olejki eteryczne mogą przyczynić się do poprawy relaksu, a niektóre oferują właściwości kojące, które mogą sprawić, że powrót do zdrowia po oparzeniu słonecznym będzie bardziej przyjemny. Olejki eteryczne nigdy nie powinny być nakładane bezpośrednio na skórę. Zawsze rozcieńczaj olejki eteryczne olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek, aby zapobiec podrażnieniom skóry. Olejek lawendowy lub olejek rumiankowy można dodać do chłodnej kąpieli, aby pomóc ukoić skórę, lub rozproszyć w dyfuzorze, aby zwiększyć relaksację psychiczną.

5. Zastosuj krem ​​nawilżający

Delikatna pielęgnacja skóry jest ważna po poparzeniu słonecznym. Gdy słońce usmaży twoją skórę, skóra wysycha i może łuszczyć się lub łuszczyć. Zastosowanie bogatego kremu nawilżającego może pomóc uszczelnić wilgoć i zapobiec całkowitemu wysuszeniu skóry. Nawilżający z chłodzącymi składnikami, takimi jak mięta pieprzowa i drzewo herbaciane, może wywoływać mrowienie, które pomaga złagodzić ból i ciepło w miejscu oparzenia.

Rozprowadź balsam swobodnie na oparzeniu słonecznym. Użyj kremu nawilżającego, który zawiera znaczną ilość witaminy E, aby chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi i przyspieszyć proces gojenia.

6. Weź leki przeciwbólowe

Środki przeciwbólowe, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i obrzęk powodujący ból. Ibuprofen może również pomóc obniżyć temperaturę ciała, która może wzrosnąć z powodu oparzeń słonecznych. Te środki przeciwbólowe mogą pomóc Ci odpocząć i lepiej spać po oparzeniu słonecznym.

Krem hydrokortyzonowy może również pomóc zminimalizować swędzenie i podrażnienie spowodowane oparzeniem słonecznym. Ten krem ​​łagodzi reakcję immunologiczną, która powoduje swędzenie skóry. Nałóż krem ​​bezpośrednio na oparzenie słoneczne w razie potrzeby przez cały dzień.

7. Soda oczyszczona

Może być nakładana bezpośrednio na oparzoną skórę lub dodawana do chłodnej kąpieli, aby zmniejszyć zaczerwienienie i podrażnienie. Dodatkowo działa łagodząco na stany zapalne i może pomóc pokryć skórę, zapewniając kojącą warstwę, która zmniejsza ból.

8. Użyj mleka lub jogurtu

Nałożenie cienkiej warstwy mleka lub jogurtu może pomóc złagodzić podrażnienia skóry. Niska temperatura pomoże zmniejszyć stan zapalny i zahamować receptory bólu, zapewniając tymczasową ulgę w oparzeniach słonecznych.

9. Chłodna skóra z ogórkami

Ogórki są powszechnie stosowane w celu poprawy wyglądu opuchniętych oczu. To dlatego, że opuchnięte oczy są spowodowane stanem zapalnym. Ogórki zawierają przeciwutleniacze, które zapobiegają uszkodzeniom słonecznym i pomagają zmniejszyć obrzęk, który może powodować ból.

10. Łagodzić skrobią kukurydzianą

Jeśli masz poważne oparzenia słoneczne, zastosowanie pasty ze skrobi kukurydzianej może pomóc złagodzić podrażnienia i nawilżyć skórę. Skrobię kukurydzianą można również dodać do chłodnej kąpieli, aby pomóc ukoić i zmniejszyć stan zapalny.

Please follow and like us: