Home Sport Marcin Lewandowski wystawiony na próbę podczas IO

Marcin Lewandowski wystawiony na próbę podczas IO

Marcin Lewandowski wystawiony na próbę podczas IO
0
0

Marcin Lewandowski, polski biegacz na 1500 metrów odpada w półfinale. Ogromna tragedia dla reprezentanta i wszystkich jego zwolenników. Od początku igrzyska olimpijskie w Tokio były dla Marcina Lewandowskiego pełne komplikacji.

Marcin Lewandowski

Pierwszym utrudnieniem była przepychana w biegu eliminacyjnym, która doprowadziła do przewrócenia się Polaka, przez co na metę dotarł jako przedostatni. Tym czasem dzisiaj podczas biegu półfinałowego już po kilku metrach Marcin Lewandowski był zmuszony do zejścia z bieżni na murawę. Polak zszedł z bieżni z grymasem na twarzy i trzymał się za łydkę. Później w wywiadzie wyznał, ze przyjechał do Tokio z niewielkim urazem łydki, jednak USG nie wykazało nic konkretnego ani poważnego. Na początku biegu silny ból łydki przeszył mu dwukrotnie łydkę i czuł, ze nie był w stanie kontynuować biegu, pomimo bycia na silnych lekach przeciwbólowych.

Jest to ogromny cios dla Polaka, który przyznał, że był gotowy biec po złoto olimpijskie. Szykował się do Tokio już od dłuższego czasu, wiedząc, ze będzie wtedy w szczytowej formie. Co więcej tępo biegu półfinałowego było zdecydowanie w zasięgu Marcina Lewandowskiego, jak sam przyznaje czuł się rewelacyjnie. Polak powiedział, ze nie zamierza się nad sobą użalać i wie, że pewnych kwestii nie da się przewidzieć.

„Jechałem tutaj z wielkimi nadziejami. Być może to pech, ale jestem szczęśliwym człowiekiem, ojcem, mężem, przyjacielem. Ludzie naprawdę mają pecha, tracą dużo więcej niż ja w tym półfinale. Wezmę to z dumą na klatę, bo nic innego mi nie pozostaje. Tego szczęścia, które mimo wszystko zaznałem w życiu, nikt mi nie zabierze. Wierzę, że to wszystko ma swój cel. Bardzo mocno wierzę, że olbrzymi pech, który mnie prześladuje, w przyszłości będzie moim zbawieniem.”

Please follow and like us: