Home Porady Jakie jajka kupować! Kolor żółtka jest tu bardzo ważny!

Jakie jajka kupować! Kolor żółtka jest tu bardzo ważny!

Jakie jajka kupować! Kolor żółtka jest tu bardzo ważny!
0
0

Jajka mimo, że wszystkie wyglądają podobnie, są tak naprawdę bardzo różne. Wszystko to jest zależne od hodowli, pory roku a nawet sposobu karmienia kur. Największe różnice w jajkach możemy zauważyć tuż po ich rozbiciu w kolorze żółtka. Niektóre żółtka są bardzo jasno pomarańczowe, jednak niektóre są ciemniejsze. Które z nich jest lepsze? Dziś pokażemy Wam jak odróżniać dobre i zdrowe jajka od tych, których należy się wystrzegać!

jajka

Wiele ludzi, nie zastanawia się nigdy nad wyborem jajek, lecz bierze po prostu pierwsze lepsze opakowanie ze sklepu. Jajka jednak różnią się między sobą, głównie przez ilość wartości odżywczych. Dziś odpowiemy na pytanie, jak rozpoznać dobre jajko jedynie za pomocą koloru żółtka!

Wiele ludzi często woli wybrać jajka z ciemnym żółtkiem. Jak potwierdzili naukowcy, nasz mózg podpowiada nam, że ciemny kolor świadczy o wysokich wartościach odżywczych zaś jasny o ich wyjałowieniu. Czy jednak jest to dobry wybór?

Co do zasady, jajka o ciemniejszym kolorze żółtka są faktycznie lepsze, ponieważ są o wiele bogatsze w witaminy A i D, ksantofil, beta-karoten, a także kwasy omega-3.jednak jak się okazuje, nie zawsze. Profesjonalni hodowcy, potrafią dodawać przeróżne barwniki aby zafarbować swoje żółtko. Ponadto za ciemniejszą barwę odpowiada również ilość słońca, więc jajka kupowane w lecie będą odrobinę ciemniejsze.

Dlatego najlepszą opcją jest kupowanie jajek z ekologicznych hodowli, od kur hodowanych na wolnym wybiegu.

Please follow and like us: