Home Porady Jak pozbyć się zmęczenia?Produkty Superfoods, które niwelują objawy zmęczenia!

Jak pozbyć się zmęczenia?Produkty Superfoods, które niwelują objawy zmęczenia!

Jak pozbyć się zmęczenia?Produkty Superfoods, które niwelują objawy zmęczenia!
0
0

Zmęczenie oznacza stan osłabienia, który mogą mieć charakter psychiczny lub fizyczny. Badania pokazują, że jedna na pięć osób w USA cierpi z powodu zmęczenia, które wpływa na ich codzienne życie. Ogólnie kobiety są bardziej podatne na zmęczenie niż mężczyźni. Warunki medyczne, styl życia i problemy fizjologiczne są głównymi przyczynami rozwoju tego stanu. Niezdrowe nawyki stylu życia, takie jak nadmierne spożycie kofeiny, nadmierny trening, złe nawyki snu, bezczynność i niezdrowa dieta dodatkowo przyczyniają się do rozwoju zmęczenia. W tym artykule sprawdzimy jak pozbyć się zmęczenia dzięki produktom Superfoods!

jak pozbyć się zmęczenia

Innymi potencjalnymi przyczynami zmęczenia są problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja , smutek, lęk i stres oraz choroby, takie jak choroby nerek, rak, otyłość,  zaburzenia tarczycy, choroby serca, cukrzyca typu 2 i niewydolność wątroby.

jak pozbyć się zmęczenia

Jeśli przyczyną zmęczenia jest jakiś czynnik umysłowy, emocjonalny lub fizyczny, odpowiednia dieta może pomóc Ci się go pozbyć. Niektóre produkty spożywcze są pełne składników odżywczych, które skutecznie zwalczają objawy zmęczenia.

1. Banany

Banany są bogate w potas. Ten minerał jest niezbędny do skutecznego przekształcania cukrów w energię. Oprócz potasu banany zawierają również kwasy tłuszczowe Omega-3, witaminę B, C, błonnik i węglowodany. Wszystkie one pomagają rozwiązać odwodnienie , zmęczenie i inne objawy związane ze zmęczeniem. Co więcej, prosty cukier, który zawiera, podnosi poziom energii i utrzymuje ją przez cały dzień.

2. Arbuz

Zjedzenie kawałka arbuza może pomóc odzyskać energię po męczącym dniu lub treningu. Arbuz zawiera dużą ilość wody i elektrolitów, które chronią przed odwodnieniem, pomagając w ten sposób zachować aktywność i zapobiegając objawom zmęczenia. Ma wysoką zawartość składników odżywczych, takich jak beta-karoten, likopen, potas, żelazo i witamina C, które zwalczają zmęczenie.

3. Jogurt

Jogurt pomaga zwalczyć objawy zmęczenia dzięki zdrowym ilościom węglowodanów, białka i zawartych w nim probiotyków. Ciało ludzkie przetwarza ten produkt żywnościowy lepiej niż jakikolwiek inny pokarm lub napój. Natychmiast zwiększa Twoją energię.

Ten zdrowy napój pomaga zmniejszyć objawy związane z objawami chronicznego zmęczenia dzięki zawartości probiotyków. Te składniki odżywcze poprawiają także zdrowie jelit. Jogurt to idealny wybór, gdy potrzebujesz zastrzyku energii.

4. Płatki owsiane

To jedzenie jest jednym z najlepszych wyborów w przypadku ostrego lub przewlekłego zmęczenia. Zawarte w nim zdrowe węglowodany działają jak paliwo dla mózgu i całego ciała. Porcja płatków owsianych zawiera składniki odżywcze, takie jak magnez, fosfor, witamina B1, białko, które działają synergistycznie, aby zwiększyć poziom energii.

Wysokie stężenie błonnika w płatkach owsianych sprawia, że ​​pokarm ten doskonale utrzymuje przewód pokarmowy w idealnym stanie. Diabetycy mogą również utrzymać równowagę poziomu cukru we krwi podczas tego posiłku.

5. Nasiona dyni

Nasiona dyni lub słonecznika to idealna, zdrowa przekąska dla tych, którzy łatwo się męczą. Są wypełnione korzystnymi kwasami tłuszczowymi omega-3, wysokiej jakości białkiem oraz witaminami B1, B2, B5 i B6. Zawierają również następujące minerały: magnez, żelazo, miedź, fosfor i mangan.

Ta kombinacja witamin z minerałami poprawia poziom energii, funkcję układu odpornościowego i łagodzi objawy zmęczenia. Dzięki tryptofanowi nasiona dyni pomagają w walce ze zmęczeniem emocjonalnym, zmniejszają zmęczenie fizyczne i sprzyjają lepszemu śnie.

6. Zielona herbata

Filiżanka zielonej herbaty dziennie chroni przed zmęczeniem na dłuższą metę. Zmniejsza również stres i zmęczenie związane z pracą. Wysoki poziom polifenoli w zielonej herbacie zmniejsza oznaki stresu, poprawiając jasność umysłu i poziomy energii. Składnik tej herbaty przyspiesza metabolizm i zapobiega powikłaniom związanym z długotrwałym 

Please follow and like us: