Home Sport Eliminacje Ligi Mistrzów – Kapustka zaskakuje

Eliminacje Ligi Mistrzów – Kapustka zaskakuje

0
0

Eliminacje do Ligi Mistrzów trwają, Legia Warszawa wspina się na dalsze etapy rozgrywek. We wtorek, 20 lipca zwyciężyła (2-1) z Florą Tallinn w meczu 2. rundy eliminacji w sezonie 2021/2022. Chodź Legia była zdecydowanym faworytem pojedynku, zwycięstwo nie przyszło gładko.

Legia Warszawa vs Flora Tallinn

Już na początku spotkania (3’) doszło do nietypowej sytuacji. Po niesamowitej, indywidualnej akcji Bartosza Kapustki, który celnie wpakował piłkę do bramki Matvei Igonena. Następnie zawodnik wykonując skok w geście radości, doznał kontuzji, która po kliku minutach wykluczyła go z dalszej gry. Może to oznaczać, że nie zobaczymy Bartka Kapustki w najbliższych meczach eliminacyjnych Ligi Mistrzów. Co ważne 24-letniego napastnika z trybun obserwował trener reprezentacji Polski Paulo Sousa, poszukując graczy do przyszłego składu reprezentacji.  Przede wszystkim przez większość pierwszej połowy Legia Warszawa starała się dominować przeciwnika, jednak Flora Tallinn skutecznie odpierała ataki.

Na stadionie przy Łazienkowskiej do przerwy wynik wynosił (1-0). Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy (53’) Sappinen strzelił dla Flory Tallinn wyrównującą bramkę sprawiając, że „mecz rozpoczął się od nowa”. Legia, aż do 90 minuty nie mogła skonstruować składnej akcji zapewniającej wygraną. Na szczęście na początku doliczonego czasu (91’) Lopes przymierzył z 10 metrów i wyprowadził Legię na prowadzenie (2-1). Oznacza to, że dzięki temu drużyna ze stolicy wyjedzie na dogrywkę do Tallinna z jednobramkową zaliczką oraz spokojniejszą głową w dalszym etapie rozgrywek Ligi Mistrzów.

Mecz rewanżowy

Mecz rewanżowy odbędzie się w Tallinnie na A. Le Coq Arena 27 lipca 2021 o godzinie 18:00. Legioniści stoją przed szansą, by zakwalifikować się do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Ostatnim razem dotarli tam w roku 2016, gdzie spotkali się z Realem Madryt (3-3). Co więcej jeżeli Legia zremisuje spotkanie w Tallinnie to mimo wszystko przejdzie dalej. Podsumowując, w zależności od wyniku meczu Legia trafi na Dinamo Zagrzeb albo Omonię Nikozja. Mecze 3. rundy eliminacji odbędą się 3 i 4 sierpnia oraz 10 i 11 sierpnia.