Home Bez kategorii Lato w mieście czyli jak spędzić wakacje w Warszawie

Lato w mieście czyli jak spędzić wakacje w Warszawie

Lato w mieście czyli jak spędzić wakacje w Warszawie
0
0

Wszyscy doskonale wiemy, gdzie najlepiej spędzić lato – nad morzem, jeziorem lub w lesie. Jednak spędzenie lata w mieście jest nie lada wyzwaniem. Mimo wszystko miejsca dżungla ma do zaoferowania więcej niż może nam się wydawać. Oto lista rzeczy, które warto wpisać na swoje „to do” list.

lato w mieście

Jeziorko Czerniakowskie

Jeziorko Czerniakowskie to naturalny zbiornik wodny, w którego obrębie zostało wydzielone kąpielisko. To idealne miejsce do spędzenia upalnego popołudnia i schłodzenia się. Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek również znajdą coś dla siebie, ponieważ obok znajduję się siłowania plenerowa.

Baseny miejskie

Na terenie Warszawy znajdują się baseny miejskie, które są wyśmienitą opcją na spędzenie lata w mieście. Są świetną opcją dla rodzin z dziećmi, młodzieży, ale też dla dojrzalszej części społeczeństwa.

Plaża nad Wisłą

Nadwodnej bryzy również zaznamy na prawy brzegu Wisły, gdzie można urządzić sobie piknik, rozpalić grilla czy też usiąść z jedzeniem na wynos zabranym z Francuskiej.

Knajpy z ulicy Francuskiej

Cała ulica Francuska obfituje w różnorodne knajpy. Znajdziecie tam sushi rollsy, legendarnego kebaba z Efesa, pizzę na kawałki z Renesansu czy klasycznego pasztecika z Lubaszki. Sam spacer po Francuskiej jest bardzo przyjemną opcją do spędzania letniego popołudnia w mieście, a co dopiero z lemoniadą czy lodami, które dadzą ochłodę w upalny dzień.

Bulwary nad Wisłą

Lewa strona Wisły też ma sporo do zaoferowania w te lato w mieście. Po tej stronie wieczorami królują mniejsze i większe imprezy. Za to w ciągu dnia warto przejść się tam na spacer albo wybrać się na wyprawę rowerową.

Lunapark

Wracamy na prawą stronę Wisły. Lunapark to mniejsza wersja Nocnego Marketu. Jednak największą różnicą jest to, że znajdziemy tam wszelkie atrakcje rodem z lunaparku.

Nocny Market

Tego miejsca chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Dawna Warszawa Główna. Stoiska z potrawami z każdej strony świata, dodatkowo strefa lifestyle oraz muzyka co wieczór grana przez innego DJa. Świetne miejsce niedaleko centrum, które dobrze Was nakarmi podczas tego lata w mieście.

Please follow and like us: