Home Życie Efes czyli kuchnia turecka w wybitnej odsłonie

Efes czyli kuchnia turecka w wybitnej odsłonie

Efes czyli kuchnia turecka w wybitnej odsłonie
0
0

Kolejny wpis, w którym polecę świetne miejsce na mapie Warszawy. Restauracja Efes, jak sama nazwa lokalu wskazuje, serwuje dania kuchni tureckiej. Można kupić klasycznego kebaba w bułce lub usiąść na miejscu i delektować się smakami wschodu.

efes

Restauracja znajduje się w trzech miejscach w Warszawie. Na Pradze Północ – ulica Praska 3, na Pradze Południe – ulica Francuska 1, na Mokotowie – aleja Nieodległości 80. Każdy z lokali jest nieco inny, jednak każdy w klimacie bardzo tureckim.

Efes to rozpoznawalna knajpa na mapie stolicy, jednak wiele osób zna go głównie z kababa na wynos, który smakuje niezmiennie tak samo od otwarcia lokali w 1994 roku. Ja, chciałabym bardzo zachęcić do odkrycia innych dań z karty, bo przecież kuchnia turecka ma do zaproponowania dużo więcej niż tylko kebab.

Fani klasyków znajdą tu między kebab na talerzu, którego można zamówić wraz z bułką turecką lub z ryżem. Nieco innym daniem, jednak bazującym na podstawowych składnikach tej kuchni jest potrwa o nazwie sułtan. Jest to podawana w półmisku baranina, serwowana na pieczonych kawałkach chleba i polana sosem pomidorowym z masłem oraz z jogurtem. Niezdecydowani i nieobyci z daniami kuchni tureckiej mają możliwość zamówić gotowy zestaw. W zestawie znajduje się wiele różności od przystawek po okazalsze potrawy. Oprócz kultowych dań kuchni tureckiej w Efesie znajdziemy napoje typowe dla Turcji. Zaczynając od piwa o nazwie Efes, przez ajran, a kończąc na tureckiej herbacie podawanej w tradycyjnych szklankach.

Efes to więcej niż kebab z okienka, to wachlarz wielu niesamowitych dań kuchni tureckiej. A na koniec mała rada. Tam nie proście o kebaba z kurczakiem. W Turcji je się baraninę 😉

Please follow and like us: