Home Porady Domowe sposoby na ból gardła! Szybko i skutecznie!

Domowe sposoby na ból gardła! Szybko i skutecznie!

Domowe sposoby na ból gardła! Szybko i skutecznie!
0
0

Leki na kaszel i ból gardła nie muszą pochodzić z drogerii – szybka i łatwa ulga może być ukryta w naszej spiżarni. Czasami ból gardła jest po prostu spowodowany zimowym suchym powietrzem; czasami jest to związane z przeziębieniem, grypą lub innym wirusem. Niezależnie od przyczyny, te domowe środki mogą pomóc złagodzić ból i przyspieszyć gojenie. Pamiętaj – jeśli ból jest silny lub trwały, towarzyszy mu wysoka gorączka, krwawienie lub trudności w oddychaniu, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Poniżej przedstawiamy najlepsze lekarstwa dzięki którym szybko i skutecznie pozbędziesz się bólu gardła!

ból gardła

Lekarstwo nr. 1 na ból gardła – pieprz Cayenne

Pieprz Cayenne jest jednym z najlepszych lekarstw na ból gardła względu na zawartość kapsaicyny. Kapsaicyna jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym – dlatego często stosuje się ją w lekach przeciwbólowych.

Aby użyć cayenne do łagodzenia bólu gardła, użyj szklanki ciepłej wody i dodaj od kilku kropel do 1/2 łyżeczki proszku cayenne do wody. Płucz gardło tą wodą kilka razy dziennie. Możesz również dodać 1/4 łyżeczki soli morskiej. W zależności od tolerancji przypraw, możesz użyć więcej cayenne, ale, najlepiej zacząć od mniejszych ilości i w miarę potrzeb zwiększać swoją dawkę. Należy jednak pamiętać, że cayenne może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami na receptę. Dlatego bądź ostrożny, jeśli stosujesz jakieś leki.

Lekarstwo nr. 2 na ból gardła – ocet jabłkowy

Ci, którzy regularnie czytają serię domowych środków zaradczych, wiedzą, że ocet jabłkowy (ACV) stosuje się do leczenia prawie wszystkiego, a łagodzenie bólu gardła nie jest wyjątkiem. Najprostszym sposobem jest zmieszanie 1/4 szklanki ciepłej wody z 2 łyżkami ACV i 2 łyżkami miodu. Przepłukaj tym gardło i wypluj.

Lekarstwo nr. 3 na ból gardła – ciepła słona woda

Ciepła słona woda może pomóc przywrócić właściwy poziom pH w organizmie, łagodząc ból gardła. Ciepło działa również na rozluźnienie napiętych, bolących mięśni gardła. Użyj 1/4 łyżeczki soli na 1/2 szklanki ciepłej wody i płucz tym gardło kilka razy dziennie.

Lekarstwo nr. 4 na ból gardła – pastylki cynkowe

 Cynk zakłóca zdolność wirusów odpowiedzialnych za większość przeziębień do rozmnażania się. Naukowcy pod kierunkiem dr. Meenu Singha dokonali przeglądu danych z 15 badań z udziałem 1 360 osób i doszli do wniosku, że przyjęcie cynku w pierwszym dniu po wystąpieniu objawów przeziębienia przyspiesza wyzdrowienie o 4 dni!

Lekarstwo nr. 5 na ból gardła – czosnek

Czosnek jest zarówno przeciwwirusowy, jak i przeciwbakteryjny, dlatego walczy z wieloma rodzajami bólu gardła. Ostry zapach czosnku pochodzi z zawartych w nim związków bogatych w siarkę, w tym allicyny i alliiny. Gotowanie sprawia, że ​​te związki są mniej skuteczne, więc czosnek najlepiej jeść na surowo. Ponadto kruszenie lub siekanie czosnku i pozostawienie go na 15 minut przed użyciem pomoże wyprodukować więcej przydatnych związków siarki. Możesz też go zmieszać z miodem i cytryną, dodać do wybranej herbaty ziołowej lub zanurzyć w gorącej wodzie.