Home Ciekawostki Rada babci zmieniła jej życie. Wystarczyło spalić liść laurowy!

Rada babci zmieniła jej życie. Wystarczyło spalić liść laurowy!

Rada babci zmieniła jej życie. Wystarczyło spalić liść laurowy!
0
0

Każda babcia posiada kilka domowych trików, z których najpierw się śmiejemy, a potem nie możemy uwierzyć w ich działanie. Pewnego dnia babcia poradziła swojej wnuczce aby spaliła w domu liść laurowy. Jakież było jej zdziwienie kiedy rada okazała się skuteczna a efekty zdumiewające! Teraz kobieta doradza go wszystkim swoim znajomym.

liść laurowy

Pewnego dnia, wnuczka będąc na herbacie u swojej babci pożaliła się jej, że że nie może się zrelaksować. Życie w pędzie, stresująca praca no i małe dzieci co równa się zerowym czasem na relaks. Na szczęście z rozwiązaniem przyszła ukochana babcia, które okazało się wybawieniem.

Na początku, kiedy dziewczyna usłyszała radę babci uznała ją za żart. Któż by się spodziewał, że wystarczy jedynie zapalić liść laurowy w mieszkaniu.

-Kazała mi włożyć liść do naczynia żaroodpornego i go podpalić aby zaczął wydzielać zapach – mówiła kobieta.

Mimo że nie była przekonana do rady babci, kobieta postanowiła spróbować. A nuż się uda. Jakież było jej zdziwienie, kiedy po zapaleniu liścia laurowego, jego zapach zaczął powoli koić nerwy kobiety.

Jak się okazało ta technika jest znana już od czasów starożytności. Olejki, które znajdują się w liściach laurowych mają właściwości kojące i relaksujące. Dodatkowo działają także przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Któż mógł się spodziewać, że taka starożytna metoda znajdzie swoje zastosowanie w dzisiejszych czasach.