Home Bez kategorii 6 najpopularniejszych mitów na temat koronawirusa!

6 najpopularniejszych mitów na temat koronawirusa!

6 najpopularniejszych mitów na temat koronawirusa!
0
0

W szczytowym momencie epidemii koronawirusa rozpowszechnia się wiele teorii spiskowych i mitów. Niestety wiele osób w to wierzy. Oto najczęstsze mity i odpowiedzi udzielone przez Światową Organizację Zdrowia. Poniżej przedstawiamy 6 najpopularniejszych mitów na temat koronawirusa.

W panice i histerii ludzie zaczęli dzielić się „sprawdzonymi” sposobami na zapobieganie wirusom wieńcowym i ich leczenie. WHO ostrzega i informuje, że są to wyłącznie mity i nie należy w nie wierzyć. 

6 mitów na temat koronawirusa

6 najpopularniejszych mitów na temat koronawirusa!

Suszarki do rąk zabijają wirusa

Nie wie, skąd się wziął ten mit, ale mówi, że wystarczy wsunąć ręce pod suszarkę a ona zabije koronawirusa. Mit jest oczywiście nieprawdziwy. Mycie rąk jest oczywiście zalecane, podobnie jak częste stosowanie innych środków antyseptycznych. Jednak kiedy dobrze umyjesz ręce, nie ma znaczenia, że ​​wysuszysz je ręcznikiem, papierem lub suszarką.

Paczki z Chin są zainfekowane

Ta plotka krąży od momentu pojawienia się pierwszych wiadomości o wirusie. Jednak i tym razem jest to mit. Całkowicie bezpieczne jest otwarcie paczki, która pochodzi z Chin. Wirusy nie mogą przetrwać na przedmiotach nieożywionych, takich jak papier.

Regularne płukanie nosa solą fizjologiczną

Mit mówi, że jeśli kilkakrotnie przepłukasz nos solą fizjologiczną, zostaniesz oczyszczony z wirusa. Zgadłeś, to nie ma nic wspólnego z prawdą. Jest to całkowicie nieskuteczne w infekcjach dróg oddechowych.

Czosnek jest doskonały w zapobieganiu koronom wirusowym

Czosnek jest niewątpliwie zdrowy i ma pewne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, ale nie chroni przed koroną wirusową.

Olej sezamowy blokuje wirusa

Krążyły plotki, że olej sezamowy rzekomo zabija wirusa korony i że należy nasmarować nim ciało. Kolejny mit.  Może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku, a na pewno nie ochroni cię przed wirusem.

Antybiotyki są dobre zarówno do zapobiegania, jak i leczenia wirusa

Antybiotyki nie działają w przypadku wirusów, tylko bakterie. Wirus koronowy jest wirusem i dlatego nie ma sensu lgnąć do antybiotyków, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo.

Please follow and like us: