Home Zdrowie Yerba Mate – dlaczego warto ją pić i jak wpływa na organizm!

Yerba Mate – dlaczego warto ją pić i jak wpływa na organizm!

Yerba Mate – dlaczego warto ją pić i jak wpływa na organizm!
0
0

Prawdopodobnie jak większość ludzi, nigdy wcześniej nie słyszałeś o Yerba Mate której właściwości są szeroko znane ludziom zamieszkującym Amerykę Południową. Jak się okazuje, jest to o wiele skuteczniejszy i zdrowszy zamiennik, znanej nam wszystkim kawy. Na pewno zadajesz sobie pytanie, dlaczego miałbyś zamieniać swoją ulubioną poranną kawę na dotąd nieznaną Yerbę? Z tego miejsca gwarantujemy, że po przeczytaniu tego artykułu, pierwszą rzeczą którą zrobisz, to zakupisz zestaw Yerba Mate.

kinga rusin

Właściwości Yerby:

1. Stymulacja Yerba Mate trwa znacznie dłużej

Kofeina zawarta Yerba Mate i kawie powoduje pobudzenie psychiczne i fizyczne. Średni kubek obu tych napojów zawiera około 75-80 mg kofeiny. Niemniej jednak kofeina zawarta w Yerba Mate wydaje się działać inaczej.

Według wielu badań stymulacja yerby trwa znacznie dłużej niż kawa, a ponadto wydaje się, że powoduje jednocześnie dobre samopoczucie. Ten napój jednocześnie uspokaja i stymuluje.

2. Przeciwutleniacze w obfitości!

Yerba Mate zawiera wyjątkowo dużą ilość przeciwutleniaczy, w rezultacie picie jej codziennie, neutralizuje cząsteczki, które powodują różne choroby.

3. ,,Tajemniczy zamiennik herbaty” pomaga w uzdrowieniu organizmu!

Ten napój obniża zły cholesterol, ciśnienie krwi, otyłość, cukrzycę typu 2, raka okrężnicy i jest naturalnym środkiem przeczyszczającym.

4. Napój adaptogenny

Adaptogen jest uważany za nazwę zioła, które leczy prawie wszystko i wspiera zdrowie na różne sposoby niż większość popularnych ziół.

Dodatkowo zioła te, mają odpowiedni poziom saponin i przeciwutleniaczy, które budują odporność na różne choroby. Ponadto powodują normalizację organizmu z dwukierunkowym wpływem na funkcje fizjologiczne.

Innymi słowy, zioło zajmie się całym układem i organizmem w celu przywrócenia zdrowia, niezależnie od rodzaju choroby.

5. ,,Tajemniczy zamiennik herbaty” jest znacznie mniej kwaśny

Kawa jest naturalnie bardzo kwaśnym napojem. Z biegiem czasu wysoka zawartość kwasu w żołądku wspiera zrównoważone pH organizmu, dlatego jesteśmy podatni na skutki uboczne tego kwasu.

W przeciwieństwie do tego, Yerba wcale nie ma takiego samego poziomu kwasowości. Ponadto, nasz tajemniczy zamiennik kawy jest alkaliczny, czyli ma silne właściwości zasadowe.

Który sklep wybrać żeby kupić Yerba Mate?

Wiele ludzi zastanawia się gdzie można kupić Yerbe. Póki co, nie jest aż tak popularna, że dostaniemy ją w zwykłym sklepie spożywczym tak jak tradycyjną kawę. Otóż aby zakupić zestaw Yerba Mate wystarczy odwiedzić sklep zielarski, aptekę lub odwiedzić strony internetowe z Yerbą. Nasza redakcja poleca tą zakup Yerby w internecie ponieważ w sklepach zielarskich, zwykle nie ma dużego wyboru, a zakupiona tam Yerba może być wątpliwej jakości.

Please follow and like us: