Home Dieta Liście Moringa a Pytanie na Śniadanie

Liście Moringa a Pytanie na Śniadanie

Liście Moringa a Pytanie na Śniadanie
0
0

Na każdym kroku jesteśmy bombardowani informacjami na temat cudownych środków kosmetycznych i dietetycznych, których regularne stosowanie pomoże nam zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd przez długi czas. Część z tych informacji to fejk, marketingowe rozdmuchiwanie niepotwierdzonych klinicznie zastosowań znanych i mniej znanych roślin. Część to prawdziwie cudowne środki, których dobroczynnym wpływem możemy cieszyć się na co dzień. Gdzie pośród tych wszystkich doniesień plasują się liście moringa? Odpowiedź możemy znaleźć m.in. w Pytaniu na Śniadanie, którego bohaterem były właśnie liście moringa i preparaty, które możemy z nich wykonać – oleje do stosowania zewnętrznego oraz proszek na koktajle.  Co jeszcze warto wiedzieć o właściwościach liści moringa, których nie poruszono w programie Pytanie na Śniadanie?

Liście moringa to prawdziwy hit nowoczesnej dietetyki.

Roślina znana również pod nazwą drzewa chrzanowego, którą zawdzięcza charakterystycznemu chrzanowemu posmakowi korzeni jest od wieków wykorzystywana w medycynie ajurwedyjskiej jako lek na wiele schorzeń i dolegliwości, w tym dolegliwości skórnych. Od niedawna moringa jest również popularnym środkiem dietetycznym, który dostarcza do organizmu całą masę witamin i minerałów, jednocześnie wspierając redukcję tkanki tłuszczowej przez ograniczenie łaknienia i przyspieszenie metabolizmu.

Drzewo moringa rośnie na terenie północno-zachodnich Indii i Pakistanu. Można je również znaleźć w innych krajach azjatyckich oraz na kontynencie afrykańskim i w Ameryce Południowej. Roślina jest bogata w witaminę A, C, B1, B2 i B3. Powtórzmy jeszcze raz to, co usłyszeli widzowie Pytania na Śniadanie o liściach moringi. Mają one 4 razy więcej witaminy A niż jedno z jej najpopularniejszych źródeł w Polsce, a mianowicie marchewka. Znajdziemy w nich również 7 razy więcej witaminy C niż w pomarańczy, a żelaza aż 25 razy więcej niż w szpinaku. Do tego dochodzą jeszcze aminokwasy, kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9.

Olej i liście moringa w kosmetyce i dietetyce

Liście moringa w Pytaniu na Śniadanie to przede wszystkim olej i proszek pochodzący z suchych liści drzewa moringa oleifera. Kosmetologom oraz miłośniczkom naturalnych produktów kosmetycznych olej moringa jest znany od dawna. I nie ma się czemu dziwić. Zawarte w nim witaminy i składniki odżywcze mają nieocenione działanie na skórę, włosy i paznokcie. Liście moringa w sproszkowanej postaci przez długi czas były zalecane jako naturalny suplement wspomagający odchudzanie. Obecnie oraz częściej odchodzi się od koktajli ze sproszkowanych liści na rzecz łatwych do połknięcia kapsułek. Kapsułki preparatów odchudzających takich jak chociażby Moring Slim zawierają wyłącznie sproszkowane liście cudownego drzewa, są więc całkowicie naturalne i pozbawione substancji syntetycznych. Dlaczego koktajle wspomagające odchudzanie zostały wyparte przez kapsułki?

Po pierwsze, argumentem przemawiającym na rzecz kapsułek jest lepsza przyswajalność substancji aktywnych suplementu. Te rozpuszczone w wodzie lub soku, jak zwykło się przygotowywać koktajl z moringi przyswajają się znacznie słabiej niż te połykane w kapsułkach. Po drugie, za kapsułkami przemawia wygoda ich stosowania. Kapsułki możemy mieć zawsze przy sobie i stosowań, także podczas nieobecności w domu. Łatwe do przełknięcia uzupełniają naszą dietę niezależnie od tego gdzie jesteśmy i co robimy.

Liśnie moringa – nie tylko na odchudzanie

Warto pamiętać o tym, że koktajle z liści moringa są stosowane nie tylko na odchudzanie. Dzięki bogactwu witamin i składników mineralnych zarówno suplementy diety takie jak Moringa Slim jak i domowe koktajle ze sproszkowanych liści moringa mogą być wykorzystywane jako wartościowy substytut witaminowych suplementów diety. Preparaty z moringi  mają nieocenione działanie na nasz organizm – dostarczają ważnych witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Redukują stres. Dodają energii. Są bogatym źródłem antyoksydantów. Wzbogacając dietę w regularnie przyjmowane specyfiki z moringi możemy zachować młodość, witalność i piękny wygląd na długi czas!

Please follow and like us: