Home Porady Masz problemy ze snem? Oto 5 wskazówek jak…

Masz problemy ze snem? Oto 5 wskazówek jak…

Masz problemy ze snem? Oto 5 wskazówek jak…
0
0

Szacuje się, że 70 milionów ludzi w Europie, ma problemy ze snem. Żyjemy w społeczeństwie pozbawionym snu i większość ludzi może odnosić się do chronicznego zmęczenia z powodu braku snu. Istnieje kilka schorzeń powodujących utratę snu, takich jak zespół niespokojnych nóg i przewlekła bezsenność. Ale większość utraty snu, której doświadczamy, jest spowodowana własnymi nawykami.Wymagania pracy, rodziny i życia codziennego popychają nas do robienia więcej przy mniejszym śnie, a to przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

problemy ze snem

Badania wykazały, że brak snu powoduje, że jesteśmy mniej produktywni, zmniejsza skupienie i spowalnia nasz czas reakcji.

Inne skutki uboczne braku snu obejmują drażliwość, przybieranie na wadze i depresję .

Jak zatem zakończyć walkę z brakiem snu , obudzić się odświeżony i być bardziej produktywnym? Dowiedzmy się!

problemy ze snem

Wskazówki dla osób mających problemy ze snem

Oto rzeczy, które powinieneś robić każdej nocy, abyś mógł szybciej zasnąć i dłużej spać:

1. Wprowadź sobie pewną rutynę

Opracuj nocną rutynę, która pomoże Ci się zrelaksować po długim, stresującym dniu. Zacznij tę procedurę około dwóch godzin przed snem i rób to każdej nocy, w tym w weekendy.

Rutyna różni się w zależności od osoby, ale powinna obejmować rzeczy, które pomogą Ci się zrelaksować.

Weź ciepłą kąpiel lub prysznic, umyj zęby i wykonuj wszystkie inne nocne rytuały pielęgnacyjne i upiększające, do których jesteś przyzwyczajony. Zamknij rolety, skrzyń psa, zapakuj lunch dla dzieci itp.

Cokolwiek zrobisz tuż przed pójściem spać, zacznij robić to o tej samej porze każdej nocy. Twoje ciało szybko dostosuje się do rutyny i wyśle ​​sygnał do mózgu, aby uwolnić hormon indukujący sen, melatoninę, aby twoje ciało przygotowało się do snu.

2. Unikaj produktów zawierających kofeinę mając problemy ze snem

Zatrzymaj spożycie kofeiny co najmniej 4 godziny przed snem. Obejmuje to napoje gazowane, czekoladę, herbatę i kawę. Ciesz się lekką przekąską na dobranoc, ale nic, co zawiera kofeinę.

3. Nie trenuj przed snem

Nie włączaj treningu podczas nocnej rutyny. Wewnętrzny zegar biologiczny przygotowuje cię do snu poprzez obniżenie temperatury ciała. A ćwiczenia podnoszą temperaturę ciała.

Zwiększone tętno podczas ćwiczeń również energetyzuje, pompując więcej krwi i tlenu do mózgu i innych części ciała. Spowoduje to, że będziesz rozbudzony i będziesz miał problemy ze snem.

Jeśli musisz ćwiczyć wieczorem, rób to co najmniej 4 godziny przed snem, aby twoje ciało miało czas na ochłodzenie.

4. Jeśli masz problemy ze snem użyj środków nasennych, lub innej pomocy medycznej

Na rynku dostępnych jest wiele pomocnych środków nasennych, które mogą być dla Ciebie korzystne. Istnieją naturalne środki zaradcze, dostępne bez recepty pomoce do spania i leki na receptę, które można stosować w ramach nocnej rutyny.

Pomoce do spania można kupić w lokalnej aptece w formie tabletek i kapsułek.

Niektóre osoby wolą plastry nasenne nakładane zewnętrznie na skórę i dostarczające stałą ilość melatoniny przez całą noc. Zewnętrzne plastry zawierają również zioła, minerały i inne naturalne składniki, które promują spokojny sen.

Zapach lawendy to naturalny zapach pobudzający sen, który występuje w wielu różnych formach i pomaga się zrelaksować.

Aloes promuje lepszy sen, pomagając utrzymać czyste powietrze w sypialni. Aloes różni się od większości roślin – pobiera dwutlenek węgla w ciągu dnia i uwalnia tlen w nocy. Czystsze powietrze zmniejsza objawy alergii w nocy i ułatwia oddychanie.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat leków nasennych na receptę, które mogą ci pomóc.

5. Wyłącz całą elektronikę

Cała elektronika emituje „niebieskie światło”. Tak naprawdę nie odróżniamy niebieskiego światła od żadnego innego światła świadomie, ale nasz mózg reaguje na nie podświadomie.

Niebieskie światło powoduje, że mózg zatrzymuje produkcję melatoniny. Bez produkcji melatoniny naturalny cykl snu / czuwania naszego ciała jest zakłócany.

Zmniejszenie produkcji melatoniny powoduje, że trudno nam zasnąć i zasnąć.

Wyłącz wszystkie telefony komórkowe, tablety, urządzenia do gier, telewizor przynajmniej 2 godziny przed snem. Wyjmij urządzenia elektroniczne z sypialni, aby nie kusiło Cię szybkie sprawdzenie wiadomości e-mail przed położeniem się.

Czytanie w łóżku jest odwieczną tradycją, ponieważ pomaga ludziom zasnąć. Odłóż telefon i wybierz dobrą książkę, która pomoże ci lepiej przespać noc .

Istnieje pomoc dla Twojej bezsenności, która może obejmować od prostej zmiany harmonogramu do interwencji medycznej. Opracuj nocną procedurę wyciszania, używaj pomocy do spania i wyłącz całą elektronikę przed snem.

Please follow and like us: