Home Porady Pielęgnacja rodem z Korei czyli jak dbać o cerę problematyczną

Pielęgnacja rodem z Korei czyli jak dbać o cerę problematyczną

Pielęgnacja rodem z Korei czyli jak dbać o cerę problematyczną
0
0

Koreanki słynął z nieskazitelnej cery, która jest zapewne powodem do zazdrości wśród kobiet innych nacji. Jaki zatem jest ich sekret? Oto kilka produktów, które warto wdrożyć do swojej codziennej pielęgnacji.

Pielęgnacja

Dwufazowe oczyszczanie

Najbardziej podstawowy element, po którym najszybciej zobaczymy efekty. Wprowadzenie go do codziennej pielęgnacji szybko poprawi wygląd skóry. Jest on bardzo logiczny, lecz z niewiadomych powodów mało popularny. Na koniec dnia należy oczyścić skórę olejkiem. Przede wszystkim, gdy nakładamy makijaż, krem z filtrem bądź mamy cerę skłonną do niedoskonałości. Nasza skóra wytwarza sebum, przez które często osoby z tłustą cerą mówią, że się „świecą”. Sebum można przyrównać do oleju, a olej możemy zmyć tylko innym olejem, a nie wodą czy płynem micelarnym. Dlatego, aby skutecznie oczyścić twarz należy najpierw użyć olejku, a następnie produktu na bazie wody (piana lub żel).

Witamina C

Witamina C, w stabilnej formie, jest niezastąpiona w walce z cerą z niedoskonałościami. Pielęgnacja, która zawiera produkty z witaminą C może pomóc nawilżyć skórę, lecz nie pozostawi efektu „świecącej buzi”. Tutaj przede wszystkim polecam wszelkie sera. Pielęgnacja wzbogacona o witaminę C spowalnia procesy starzenia, neutralizuje wolne rodniki oraz poprawia nasza naturalna ochronę przed promieniowaniem UV. 3.

Krem z filtrem

Kolejny etap pielęgnacji bardzo zbagatelizowany przez Europejki. Krem z filtrem SPF (najlepiej SPF 50) należy nakładać codzienne rano jako ostatni etap naszej rutyny pielęgnacyjnej. Ponad to, należy go nałożyć ponownie w ciągu dnia. Co więcej, jeżeli przebywamy na słońcu, uprawiamy sport na dworze, pływamy w wodzie, krem należy replikować co 2-3 godziny. Krem SPF nakładamy codziennie przez cały rok, nie tylko latem lub na wakacjach.

Koreanki używają też oczywiście wielu innych kosmetyków, wdrażają masaże zarówno domowe jak i te u kosmetyczki. Jednak jeżeli chcemy zacząć jeszcze lepiej pielęgnować swoją cerę, to właśnie od tych elementów najlepiej zacząć. Co więcej najlepiej kupować produkty pochodzące z Korei, chociaż coraz więcej polskich firm wprowadza na rynek produkty inspirowane pielęgnacją Koreanek.

Please follow and like us: