Home Polityka Mateusz Morawiecki zmieni życie wielu emerytom!!!

Mateusz Morawiecki zmieni życie wielu emerytom!!!

Mateusz Morawiecki zmieni życie wielu emerytom!!!
0
0

Premier Mateusz Morawiecki, dziś poinformował o decyzji, która dotknie wielu Polaków. Wszyscy ludzie, którzy będą zaliczać się do wskazanej grupy powinni zapoznać się z wprowadzaną zmianą. Premier dokładnie wskazał grupę ludzi, która może w najbliższym czasie spodziewać się zmian. Kto to taki?

mateusz morawiecki

Mateusz Morawiecki poprzez swoje konto na Twitterze poinformował, że rząd podjął już decyzję dotyczącą tych zmian. Wcześniej o tym mówił już rzecznik rządu Piotr Müller.

– Rada Ministrów przyjmie dziś projekt ustawy skierowany dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Zakłada on wyrównanie szkód w zakresie emerytalnym – powiedział w programie ”Tłit” rzecznik rządu.

Jednak dziś, Mateusz Morawiecki postanowił podzielić się szczegółami odnośnie tej reformy.

– Odwaga i konsekwencja w walce o wolną Polskę miały swoją cenę. Wielu przypłaciło je represjami i utratą zdrowia, a dziś Ojczyzna ma szansę te krzywdy, chociaż w części, wynagrodzić. Dlatego emerytury osób represjonowanych zostaną wyrównane do kwoty 2400 zł. Jesteśmy Im to winni – napisał na swoim Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Powyższa zmiana będzie odczuwalna dla emerytów, którzy w przeszłości opierali się komunistycznemu reżimowi i razem walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Przez stosowane na nich represję, odbiło się to na wysokość ich emerytów w wolnej Polsce. Teraz jednak, wszystko ulegnie zmianie.

Jak na razie mowa jest jedynie o podwyższeniu emerytów, jednak krążą pogłoski dodatkowo o ustawowym obniżeniu emerytom kosztów przejazdu w transporcie miejskim i kolejowym. Ta decyzja na pewno ucieszy wielu starszych osób.

Please follow and like us: