Home Polityka Ile Telewizja Polska płaci swoim pracownikom? HIT!

Ile Telewizja Polska płaci swoim pracownikom? HIT!

Ile Telewizja Polska płaci swoim pracownikom? HIT!
0
0

Zastanawialiści się kiedyś ile zarabiają ludzie w TVP? Teraz możemy się o tym dowiedzieć, ponieważ Wirtualne Media dotarły do sprawozdania, które Telewizja Polska złożyła w Radzie Mediów Narodowcyh. Jak się okazuje przychody TVP wzrosły aż do 2,56 miliarda złotych, przy czym jest to 89 milionów zysku netto. W rezultacie, pracownicy otrzumują milionowe nagrody a zarząd otrzymał rekordowe jak dotąd wynagrodzenie.

telewizja polska

Jak informuje nas portal Wirtualne Media, oficjalnie znane są sprawozdania z działalności, które Telewizja Polska złożyła w Radzie Mediów Narodowych. Internauci są zszokowiani tym co właśnie zobaczyli, ponieważ liczby nagród oraz pensji są tak duże, że większość z nas nie zarobi tyle przez całe życie!

W ubiegłym roku koszty działalności TVP wyniosły 2,7 mld zł, co jest kwotą o 16,9 proc. wyższą niż rok wcześniej. Zastanawiacie się na co wydano te pieniądze?

Jak się okazuje 500 milionów kosztowały usługi obce, dodatkowo koszty emisji wyniosły TVP aż 122 miliony. Na same pensje pracowników, Telewizja Polska wydała około 515 milionów złotych. Dodatkowo na same nagrody dla pracowników wydano 18 milionów złotych. Należy przypomnieć, że średnie wynagrodzenie pracownika TVP wynosi ok. 9 572 zł.

Ogromnym szokiem są natomiast pensje zarządu TVP. W roku 2018 pensja zarządu wynosiła ok 800 tysięcy złotych. Natomiast w roku 2019 pensja ta wzrosła niemal trzykrotnie. W 2019 roku pensja zarządu wyniosła 2,18 miliona złotych.

Please follow and like us: