Home Ciekawostki Lego wprowadza zieloną rewolucję i stawia na ekologię

Lego wprowadza zieloną rewolucję i stawia na ekologię

Lego wprowadza zieloną rewolucję i stawia na ekologię
0
0

Ekologia od niedawna zaczyna wkraczać do naszych codziennych wyborów. W sklepach trafiamy na coraz mniejszą ilość reklamówek foliowych, wiele firm stawia na papierowe lub szklane opakowania. A co zabawkami? Lego ma już swoją odpowiedź.

Firma Lego powstała w 1932 roku, jednak produkcją tylko klocków zaczęli zajmować się dopiero od 1949 roku. Nazwa firmy pochodzi od duńskiego zwrotu tłumaczonego na język polski na Baw się dobrze.

LEGO, pochodzi od duńskiego zwrotu leg godt, czyli baw się dobrze. Po łacinie ten zwrot oznacza między innymi składam.

lego

Lego postanowiło, że do 2030 roku będzie produkowało swoje klocki z materiałów nienaruszających równowagi ekologicznej. Chcąc zbliżyć się do swojego celu przedsiębiorstwo wyprodukowało prototyp kloców z wyrzuconych recyklingowanych butelek (rPET).

Lego od 3 lat pracuje nad odpowiednią formułą, która by ich satysfakcjonowała. Jednak zielona rewolucja nie jest taka prosta, jakby się wydawało. Firma testowała ponad 250 mieszanin, aby znaleźć taką, która jest zgodna z ich standardami bezpieczeństwa oraz jakości. Istotne jest, aby nowe klocki były kompatybilne z tymi klasycznymi.

To co pozostało firmie do przetestowania to inne kształty w jakie można wyrzeźbić nowy materiał oraz sposoby malowania klocków. Po dokończeniu testów będzie można określić czy przedsiębiorstwo ruszy z produkcją pilotażową czy jednak z testową.

Jak do tej pory Lego produkowało swoje klocki z trwałego ABSu, jak widać ciężko jest znaleźć dla niego godnego ekologicznego zastępcę. ABS jest bardzo trwały, odporny na zadrapania oraz wytrzymuje bardzo skrajne temperatury od -40 do +85 stopni Celsjusza.

Pomimo przeciwności firma nie poddaje się i szuka rozwiązania, które zadowoli standardy ich oraz konsumentów. Lego, chce stworzyć klocki z materiałów nienaruszających równowagi ekologicznej przy czym zachowując nieskazitelną jakość swoich zabawek.

Please follow and like us: