Home Zdrowie Jak zrobić domowy żel antybakteryjny. Prosty przepis!

Jak zrobić domowy żel antybakteryjny. Prosty przepis!

Jak zrobić domowy żel antybakteryjny. Prosty przepis!
0
0

Żel antybakteryjny jest bardzo przydatnym artykułem higienicznym, ponieważ w miejscach, gdzie nie mamy możliwości umyć rąk, możemy oczyścić nasze ręce z bakterii. Taki żel jest w stanie zabić wszelkie bakterie, wirusy i grzyby znajdujące się klamkach, uchwytach w komunikacji miejskiej i poręczach. Taki żel pomoże nam zapobiec w rozprzestrzenianiu się chorób, a także nie przenoszenia ich dalej! W tym artykule pokażemy Państwu prosty przepis na żel antybakteryjny!

żel antybakteryjny jak zrobić

Czym jest żel antybakteryjny?

Żel dezynfekujący to kosmetyczny środek, który pozwala nam zabić wszystkie bakterie, wirusy i grzyby, które są na naszych rękach. W ten sposób zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób. Ponadto, z uwagi na dużą ilość olejków eterycznych, pielęgnuje naszą skórę, nawilża i sprawia, że nasze dłonie pięknie pachną. Musimy jednak pamiętać, że nie należy stosować produktu na podrażnione ręce albo na których znajduje się jakieś uczulenie lub rany.

Czy lepiej jest kupić taki żel czy zrobić?

Żel antybakteryjny możemy zakupić tak naprawdę wszędzie: w aptekach, drogeriach, supermarketach i kioskach. Przeciętnie ceny małych opakowań po 50 ml żelu wahają się w granicach 4-7 zł. Niestety, podczas zagrożeń takich jak epidemia koronawirusa ceny takich żeli mogą wynosić 2 razy więcej. Z tego względu przygotowaliśmy dla Was prosty przepis, jak zrobić żel antybakteryjny w domu.

Przepis na domowy żel antybakteryjny!

żel antybakteryjny jak zrobić

Aby zrobić domowy żel antybakteryjny, będziesz potrzebował kilku składników:

  • 1 szklanka czystego żelu aloesowy (najlepiej bez dodatków)
  • 1,5 łyżeczki oczaru wirginijskiego
  • 30 kropli olejku z drzewa herbacianego
  • 5 kropli olejku eterycznego, takiego jak lawenda lub mięta pieprzowa
  • 1/2 łyżeczki gliceryny roślinnej (opcjonalnie)
żel antybakteryjny jak zrobić

Wymieszaj żel aloesowy, olejek z drzewa herbacianego i oczar wirginijski oraz opcjonalnie glicerynę. Jeśli mieszanina wydaje się zbyt rzadka, dodaj kolejną łyżkę aloesu, aby ją zagęścić. Jeśli jest zbyt gęsty, dodaj kolejną łyżkę oczaru wirginijskiego.

Dodaj olejki eteryczne. Pięć kropli powinno wystarczyć, ale jeśli chcesz dodać więcej, co kroplę zamieszaj żel.

Przelej mieszaninę do pojemnika. Umieść lejek nad otworem pojemnika i wlej odkażacz do rąk. Napełnij go, a następnie zakręć pokrywkę, aż będziesz gotowy do użycia.

Please follow and like us: