Home Dieta Jak bezpiecznie schudnąć? Profesjonalne wskazówki.

Jak bezpiecznie schudnąć? Profesjonalne wskazówki.

Jak bezpiecznie schudnąć? Profesjonalne wskazówki.
0
0

Chcesz wiedzieć, jak bezpiecznie schudnąć? Ty już to wiesz; po prostu nie masz odpowiedniego planu, aby rozpocząć tę podróż. Mamy nadzieję, że te wskazówki wyjaśnią Ci wszystko. Wielu z was szuka formy w sam raz na lato. Ale wiedza, jak to zrobić, nie popadając w pierwszą przeszkodę lub pozbawiając organizm niezbędnych składników odżywczych, może być trudna, gdy jesteś bombardowany tak wieloma różnymi metodami.

jak bezpiecznie schudnąć

Diety mogą często być bardzo niebezpieczne i raczej nie będą odpowiednie na dłuższą metę ze względu na fakt, że istnieje tak wiele ograniczeń co do tego, co możesz, a czego nie możesz jeść.

Mimo to istnieje wiele sposobów, aby spróbować schudnąć bez niebezpieczeństwa.

Wskazówki, jak bezpiecznie schudnąć

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać, jeśli chcesz bezpiecznie i skutecznie schudnąć:

1. Zrób plan

Jeśli masz szansę na przestrzeganie diety, musisz mieć pewność, że opracujesz plan, który będzie pasował do Twojego stylu życia.

Chociaż początkowo możesz myśleć, że powinieneś wyciąć jak najwięcej kalorii z każdego posiłku, jak możesz, w rzeczywistości nie będziesz robił sobie przysług.

Twój metabolizm zamienia kalorie w paliwo, więc twoje ciało funkcjonuje na pełnych obrotach. Bez tych niezbędnych kalorii wyrządzisz sobie więcej szkody niż pożytku.

Najlepsze, co możesz zrobić, to zaplanować, w jaki sposób możesz śledzić liczbę kalorii .

jak bezpiecznie schudnąć

Poniższe punkty zawierają pomocne wskazówki, jak bezpiecznie schudnąć dzięki właściwemu planowi:

  • Ogranicz porcje podczas posiłków.
  • Sprawdź, ile kalorii zazwyczaj zużywasz każdego dnia i gdzie możesz je zmniejszyć.
  • Sprawdź opakowania żywności, aby zobaczyć, ile kalorii zawiera każda porcja.
  • Pij dużo płynów, aby powstrzymać głód.
  • Wypróbuj koktajle zastępujące posiłek z dodatkiem witamin, które są proste i łatwe do przygotowania. Ponadto kalorie są już dla Ciebie obliczone.

2. Uzyskaj wsparcie

Odchudzanie nie jest łatwym zadaniem, dlatego ważne jest, abyś czuł się wspierany przez swoją podróż odchudzającą.

Czy to poprzez pobieranie aplikacji, które śledzą liczbę kalorii, czy też posiadanie znajomych i rodziny w pobliżu, aby poklepali cię po plecach za twoje wysiłki.

Nowa dieta może odbijać się na tobie emocjonalnie, więc motywacja do popychania cię do przodu może być ogromną pomocą.

3. Dowiedz się, co sprawia, że ​​jesz

Przede wszystkim ludzie jedzą jedzenie jako źródło paliwa dla swojego ciała, ale nie często zdarza się, że jedzą tylko z tego powodu.

Łatwo jest używać jedzenia jako formy komfortu, a nawet jeść jako coś, co można zrobić z nudów, i to tam, gdzie możesz zbierać kilogramy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Musisz wymyślić główne powody, dla których jesz, kiedy nie jesteś głodny. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie ustalić przyczyny, dobrym pomysłem może być rozmowa z profesjonalnym terapeutą, który pomoże ci uzyskać pewne spojrzenie na relacje z jedzeniem.

4. Nie pość

Chociaż post może wydawać się najszybszym rozwiązaniem, aby schudnąć, profesjonaliści nie radzą ci pójść tą drogą, ponieważ nie jest zaprojektowany jako rozwiązanie długoterminowe.

Przeprowadzono wiele badań, czy post jest idealnym rozwiązaniem dla utraty wagi, ale wyniki wykazały, że może być niebezpieczny .

W ciągu pierwszych kilku dni postu prawdopodobnie poczujesz się zmęczony i zrzędliwy z powodu głodu i braku witamin. Nie będziesz mieć dużo energii na nic, co oznacza, że ​​jakość twojego życia będzie niska.

Alternatywnie, powinieneś spróbować dokonać niezbędnych zmian stylu życia , które nie będą miały tak negatywnego wpływu na ciebie.

Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, skontaktuj się z dietetykiem i sprawdź, czy może on skierować Cię w dobrym kierunku?

5. Ćwiczenia wieczorem

Oprócz diety powinieneś również zastanowić się, jak często ćwiczysz. Jeśli nie masz dużo ćwiczeń fizycznych w codziennym stylu życia, nadszedł czas na zmianę.

Ponieważ twój metabolizm jest wolniejszy pod koniec dnia, najlepiej ćwiczyć w nocy, aby go rozpocząć.

Spróbuj wykonać co najmniej 30 minut ćwiczeń przed kolacją, aby spalone kalorie spaliły się w ciągu następnych godzin.

Ćwiczenia pomogą ci też po ciężkim dniu w pracy zrelaksować się, zamiast wybierać przekąski przed telewizorem przed snem.

6. Dokonaj mniejszych korekt

Chociaż jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie trzymać się całkowicie organicznej diety opartej na roślinach w pierwszym tygodniu diety, powinieneś dążyć do wprowadzenia niewielkich zmian, aby coś zmienić.

Realistycznie chcesz zmienić jak najmniej w swojej obecnej diecie, więc jesteś bardziej skłonny do tego.

Na przykład zamiast rezygnować ze swojej ulubionej kanapki, po prostu zmień zwykły biały chleb na brązowy.

Ułatw sobie przejście do zdrowszego stylu życia, nie zmuszając się zbyt mocno, a znacznie łatwiej wejdziesz w rutynę.

Jak widać, kroki, które musisz podjąć, aby bezpiecznie schudnąć, nie są niemożliwe, ale raczej wspólne dla każdej „regularnej” diety. Najważniejsze jest twoje upór i poświęcenie.

Please follow and like us: