Home Porady Kilka tajemniczych sposobów jak utrzymać białe zęby!

Kilka tajemniczych sposobów jak utrzymać białe zęby!

Kilka tajemniczych sposobów jak utrzymać białe zęby!
0
0

Być może ostatnio zauważyłeś, że twoje zęby nie są już tak białe jak kiedyś.  Żółcenie się zębów jest powszechne w miarę starzenia się ludzi; ich zęby były wokół i widziały więcej. To powiedziawszy, mogą być rzeczy, które robisz, aby stworzyć więcej plam. Są również rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć i zapobiec dalszemu zabarwieniu. Właśnie dlatego stworzyliśmy tę listę aby pokazać Wam jak utrzymać białe zęby!

białe zęby jak

Jak utrzymać białe zęby

Oto 11 wskazówek i zaleceń, które pomogą Ci uniknąć plam na zębach i odpowiednio je wyczyścić:

1. Po zjedzeniu umyj zęby

Za każdym razem, gdy jesz, pozostawia cząsteczki na zębach. Niektóre z tych cząstek prawdopodobnie je zabarwiają.

Z tego powodu staraj się myć zęby po każdym posiłku. Spowoduje to usunięcie cząstek z zębów, więc istnieje o wiele mniejsze ryzyko ich zabrudzenia.

2. Truskawki i soda do pieczenia

Po zmieszaniu zarówno truskawki, jak i sody oczyszczonej staje się naturalnym wybielaczem zębów . Chociaż możesz myśleć, że czerwień z truskawek zabrudzi twoje zęby, robi to odwrotnie.

Jeśli chcesz użyć sody oczyszczonej jako pasty do zębów, to także świetny pomysł; upewnij się, że używasz go tylko raz w tygodniu. Jest to łatwy, tani i naturalny wybielacz.

białe zęby jak

3. Często płucz usta

Jeśli nie jesteś w stanie myć zębów po każdym posiłku, ważne jest, aby przynajmniej wypłukać usta. Chociaż nie dostanie się do każdego miejsca w jamie ustnej, jak szczoteczka do zębów, nadal wydobywa wiele cząstek jedzenia.

Możesz to również zrobić przez cały dzień, jeśli piłeś kawę, słodką sodę lub sok.

4. Nie naciskaj zbyt mocno podczas szorowania

Wiele osób będzie kojarzyło się z ciężkim wysiłkiem i używaniem większej siły do ​​czyszczenia. To nie jest prawda.

Nie myśl, że powinieneś mocno naciskać, aby uzyskać czyszczenie zębów podczas szczotkowania. Zawsze lekko naciskaj.

5. Użyj słomki

Używanie słomki minimalizuje ilość kontaktu napoju z zębami, ponieważ słoma znajduje się za zębami.

To świetny pomysł, jeśli pijesz coś z cukrem, zwłaszcza napoje gazowane.

6. Płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej to świetny sposób na uniknięcie plam, zwłaszcza jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj. Niektóre płyny do płukania jamy ustnej mają płytkę zatrzymującą plamy i pomagają wybielić zęby. Więc wybierz dobry i używaj go codziennie.

7. Zestaw do wybielania

Jeśli porozmawiasz ze swoim dentystą , będą mieli dla ciebie takie opcje, jak zestaw do wybielania w swoim biurze.

Wizyta u dentysty jest znacznie lepszym pomysłem niż wybranie jednego z apteki, ponieważ może udzielić ci konkretnych zaleceń w zależności od twoich potrzeb.

Chociaż twoja odpowiedź brzmi, że chcesz bielsze zęby, ponieważ dentysta zna twoje zęby, mogą powiedzieć ci, czy to dobry pomysł, lub których należy unikać z określonych powodów. Niezależnie od tego, czy są to powody, dla których nie są dla ciebie dobre, czy też masz już wrażliwe zęby, staraj się unikać tego typu, to dobra wiedza.

8. Pij wodę

Woda jest nie tylko zdrowa dla całego ciała, ale także dla zębów i dziąseł.

Powodem, dla którego ludzie mają nieświeży oddech, jest to, że w jamie ustnej nie ma wystarczającej ilości śliny. Woda pomaga wytworzyć ślinę i zmyć wszelkie cząsteczki pozostawione na zębach.

Jeśli pijesz rano kawę , spróbuj napić się wody między łykami, aby zmniejszyć przebarwienia, które mogą wystąpić w kawie. Wszyscy wiemy, że kawa jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie mają poplamione zęby. Ta mała sztuczka pomoże zapobiec plamieniu.

9. Wybielająca pasta do zębów

Istnieje wiele rodzajów past do zębów, które nie tylko pomagają zapobiegać przebarwieniom, ale także sprawiają, że zęby stają się bielsze.

Zapytaj swojego dentystę lub przeprowadź badania dotyczące tego, jaki typ chcesz kupić. Niektóre rurki wybielające pasty do zębów mogą powodować erozję szkliwa zębów i powodować więcej szkody niż pożytku.