Home Ciekawostki Włączył do diety pestki dyni. Teraz poleca je każdemu.

Włączył do diety pestki dyni. Teraz poleca je każdemu.

Włączył do diety pestki dyni. Teraz poleca je każdemu.
0
0

Mało kto wie, ale pestki dyni to ogromny zatrzyk witamin i minerałów. Ilość jaką potrafią dostarczyć soli mineralnych jest niewyobrażalna, dlatego warto włączyć je do swojej codziennej diety. Sprawdźmy, co jeszcze dobrego mogą zrobić pestki dyni dla naszego organizmu.

pestki dyni

Pestki dyni często używa się jako dodatków do przeróżnych potraw. Zwykle są to sałatki lecz można je też dodać do ciasta lub chleba. Dzięki temu w prosty sposób dostarczamy do naszego organizmu ogromny zastrzyk witamin i minerałów.

Nasiona dyni to istna bomba witamin B6, witaminy E, witamiya D, witamina C oraz witamin A i K. Ponadto ma w sobie kwasy tłuszczowe, które pełnią bardzo ważną rolę w budowaniu ścian komórkowych oraz funkcje transportowe. Posiadają też spore ilości cynku, magnezu i potasu.

Przez powyższe składniki, pestki poprawiają nasze sampoczucie oraz witalność oraz wpływają na funkcję układu nerwowego. Są też idealne na stany lękowe oraz migreny.

Niektórzy też twierdzą, że dzięki witaminie E, poprawiają one płodność oraz jakość plemników u mężczyzn. Dodatkowo cynk ma zapobiegać rakowi prostaty oraz podwyższa poziom testosteronu.

To jeszcze nie koniec zalet. W nasionach dyni możemy odnaleźć kukurbitacyna. Składnik ten pozwala pozbyć nam się takich pasożytów jak np. owsiki.

Mamy nadzieję, że również włączycie do swojej diety tę wspaniałą roślinę i razem z nami będziecie cieszyć się efektami!

Please follow and like us: