Home Celebryci Anna Dereszowska ostrzega Polaków. Apel chwyta za serce!

Anna Dereszowska ostrzega Polaków. Apel chwyta za serce!

Anna Dereszowska ostrzega Polaków. Apel chwyta za serce!
0
0

Mało osób o tym wie, jednak Anna Dereszowska w dzieciństwie przeżyła naprawdę wielką traume. Teraz apeluje do wszystkich Polaków aby przestrzec ich przed tym przykrym doświadczeniem. Mimo, że powraca wtedy do bolesnych wspomnień, aktorka chce oszczędzić tego bólu wielu osobom.

anna dereszowska

Anna Dereszowska straciła mamę w wieku 9 lat. Jest to niestety ogromy cios dla tak małej dziewczynki, która jeszcze nie do końca rozumiała co się stało. Aktorka przeżyła wówczas traumę, która wpływa na nią do tej pory. Aktorka przyznała, że do dzisiaj prześladuje ją strach, że niedługo osieroci własne dzieci z tego samego powodu. Jej mama, Dagmara, zmarła bowiem na raka jajnika na który rocznie umiera 2,5 tysiąca kobiet. Według statystyk, jest to około 4,8 proc. wszystkich nowotworów z jakimi zmagają się kobiety. Dlatego ważne jest aby badać się co jakiś czas, ponieważ im szybciej wykryje się nowotwór, tym większe są szansę na jego wyleczenie. Dlatego gdy tylko zobaczycie u siebie nietypowe objawy, nie wahajcie się iść z tym do lekarza.

– Najtrudniejsze jest to, że objawy niestety nie są typowe. Mogą pojawić się wzdęcia, odbijanie, uczucie pełności brzucha, bóle na dole brzucha, czy w okolicy krzyżowej. Wszystko to są dolegliwości, których kobiety nie łączą ze schorzeniami narządu rodnego, bo bardziej przypominają objawy ze strony układu pokarmowego – wyjaśnił ojciec aktorki, który jest ginekologiem.

Aktorka w jednym z wywiadów przyznała, że od tego czasu życie jest dla niej największą wartością.

 -W związku z czym po prostu regularnie się badam. Jest to coś, czego nawet koronawirus nie wymazał z mojego kalendarza, choć trochę opóźnił wizytę. Z reguły robię „przegląd generalny” organizmu w okolicach moich urodzin – powiedziała Dereszowska.

Please follow and like us: